Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Starptautiskās dzimtās valodas dienas pasākums “Pārgājiens uz Latvijas lepnumu”

Ievietots: 22.02.2016
Oskars Rode

21.februārī biedrība “Patvērums “Drošā jāja”” rīkoja pasākumu jauniešu studijā “BaMbuss” atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu.
Pasākumā piedalījās brīvprātīgie un viesi, patvēruma meklētāji no Muceniekiem un citi biedrību draugi un atbalstītāji.

Iesākumā visi spēlēja spēles, lai “iesildītos” un iepazītu viens otru neformālākā gaisotnē.
Tad visi viesi tika iedalīti grupās, katrai grupai bija pa vienam latviski runājošam dalībniekam.
Dalībnieki izpildīja anketas par sevi latviešu valodā un grupai bija jāvienojas par kādu ceļojuma mērķi Latvijā, kuru labprāt apmeklētu. Kad bija izvēlēts mērķis, grupu dalībniekiem bija jāiet uz galdiņiem, kur bija bildes ar dažādu kategoriju objektiem, kuri varētu būt noderīgi ceļojumam vai apskatīt. Katram objektam bija arī apraksts latviešu valodā. Tad dalībniekiem bija jākrāj šie objekti uz lapiņām, vai nu uzzīmējot, vai arī izgriežot to bildes no žurnāliem, un jāpieraksta apraksts, tā veidojot mazu vārdnīcu. Latviski runājošajiem dalībniekiem šis uzdevums bija jāpilda kādā cita dalībnieka valodā, piemēram, arābu valodā.
Pēc kafijas pauzes ar sarunām, visi sastājās aplī un stāstīja par sevi un apgūtajiem vārdiem.
Dienas otrais uzdevums bija iemācīties dziedāt “Bēdu manu lielu bēdu”, kad iepriekš komandās sadalītie pasākuma dalībnieki kā dziesmu svētku kolektīvi atgriezās, vienojās korī un klavieru pavadījumā dziedāja.
Gan viesiem, gan brīvprātīgajiem šī diena bija ļoti vērtīga.
Patvēruma meklētāji ieguva ieskatu Latvijas ģeogrāfijā, tūrisma objektos un kultūrā, iemācījās jaunus vārdus un dibināja jaunus kontaktus ar vietējiem, bet vietējie dabūja gan iepazīt patvēruma meklētājus un viņu kultūras, gan arī kārtīgi pielietot sen aizmirstas valodu zināšanas, un dažām brīvprātīgajām arī uzlabot arābu valodas zināšanas.

Starptautiskā dzimtās valodas diena

21.februārī, biedrība „Patvērums „Drošā māja”” sadarbībā ar jauniešu studiju „BaMbuss”” rīkoja izglītojošu pasākumu "Pārgājiens uz Latvijas lepnumu", kurā piedalījās gan dažādu organizāciju pārstāvji, brīvprātīgie, gan arī patvēruma meklētāji no PMIC "Mucenieki". Pasākuma gaitā dalībniekiem bija iespēja iepazīt dažādu kultūru cilvēkus, uzlabot savas valodu prasmes un apgūt vienkāršus vārdus sev pavisam svešās valodās un visiem kopā arī uzdziedāt! Aktivitāte notika biedrības "Patvērums "Drošā māja"" projekta „Migrācija: attīstības iespēja” ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un LR Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu Eiropas gada attīstībai 2015 Nacionālās darba programmas ietvaros. Nacionālās darba programmas aktivitāšu ieviesēji ir LR Ārlietu ministrija un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS). Par publikācijas saturu pilnībā atbild biedrība „Patvērums „Drošā māja””, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli. 21.02.2016.