lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

11. novembrī – radošā darbnīca, kopība, patriotisms!

Ievietots: 12.11.2023

  

11. novembrī uz projekta noslēdzošo integrācijas aktivitāti tikās ukraiņu un latviešu sievietes. Sievietes savstarpēji iepazinās, dalījās ar kopīgo un atšķirīgo abu kultūrās, radīja skaistus darbiņus radošajā darbnīcā – gan vaska svecītes, gan apgleznojot auduma maisiņus, un baudīja kopā būšanu. Kāda no sievietēm atnesa gardus pīrādziņus, ko pati sacepusi. Līdz ar to tēmas par ēdienu gatavošanas paražām – līdzīgo un atšķirīgo abās kultūrās raisīja patīkamas sarunas.

Pēc radošās darbnīcas sievietes kopā devās uz Rīgas Brāļu kapiem nolikt ziedus un aizdegt svecītes, domājot gan par Latviju, gan par mieru savā valstī.

Kā atzina pasākuma dalībnieces no Ukrainas, šī diena mūžam paliks atmiņā. Viņas teica, ka pašas, visticamāk, neatbrauktu uz Brāļu kapiem, tāpēc priecājās, ka bija šī iespēja piedzīvot un sajust kopību un patriotismu.

Ukraiņu sievietes atzina, ka trūkst informācijas, kur var iesaistīties, kādus pasākumus apmeklēt, tāpēc pasākuma laikā klātesošās ukraiņu sievietes tika informētas par visdažādākajiem kultūrorientācijas kursiem un sarunvalodas klubiem, kur var iesaistīties un kādās aktivitātēs piedalīties.

Projekts „Sievietes radošuma atslēga!” tiek realizēts laikā no 1. marta līdz 15. novembrim, tas līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.