lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Aicinām izmantot materiālu “Kā runāt ar bērniem par karu?”

Ievietots: 30.01.2024

Biedrībā “Patvērums “Drošā māja””  izstrādāts pētījumos un pieredzē balstīts, aktuāls un  praktisks materiāls, kas noderēs vecākiem, pedagogiem un savā ziņā – ikvienam mūsu sabiedrībā. Tā nosaukums ir “Kā runāt ar bērniem ar karu?”. Materiāls pieejams digitālā formā ikvienam interesentam šeit: https://ej.uz/ka_runat_par_karu, vietnē pieejams arī fails, ko var saglabāt un izdrukāt.

Ievadā iezīmēta vajadzība  runāt par šo  tēmu: “Lai arī bija savā ikdienā cerējām, ka par karu ar bērniem nevajadzēs runāt, tomēr pasaules notikumi apliecina, ka diemžēl arī 21. gadsimtā karš ir notikums, kurš skar daudzus bērnus un ģimenes personīgi, mums ir jābūt spējīgiem par to runāt, palīdzēt sev un bērniem. (..) Atbildot uz jautājumu, kurā vecumā sākt ar bērniem runāt par šo tēmu, var teikt, ka pat četrus gadus veciem bērniem rodas jautājumi un pamatota vajadzība saņemt atbildes.”

Materiālā iekļauta informācija, ko ņemt vērā, lai palīdzētu sev praktiski un emocionāli noskaņoties sarunai, kā arī informācija un materiāli, ko izmantot pašas sarunas laikā.

Aicinām ikvienu, bet īpaši vecākus un skolotājus, izmantot šo vērtīgo resursu!

Materiāls sagatavots projektā “Cilvēks paliek cilvēks”, kuru biedrība “Patvērums “Drošā māja”” īsteno ar ASV Valsts departamenta finansiālu atbalstu.