Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Brauciens uz Amatu

Ievietots: 17.02.2016
Līga Pļaveniece

Saulainā ziemas rītā 16.februārī ‘’Patvērums ‘’Drošā Māja’’’’ speciālistu un brīvprātīgo grupa pulcējās, lai kopā ar patvēruma meklētāju centra ‘’Mucenieki’’ iemītniekiem dotos uz Amatu. Šis bija otrais no trim izbraucieniem, kas tika organizēti projekta ‘’Migrācija: attīstības iespēja’’ ietvaros. Pasākums notika sabiedrības informēšanas un izglītošanas nolūkos, ciemojoties Latvijas pilsētās ārpus Rīgas.

Dalībniekiem un pavadītājiem bija aktīva dienas programma. ‘’Patvēruma ‘’Drošā Māja’’ vadītāja Sandra Zalcmane jurists Alvis Šķenders tikās ar vietējām pašvaldībām un atbalsta iestādēm, lai sniegtu informāciju par patvēruma meklētāju uzņemšanas procesu Latvijā, kā arī par soļiem viņu statusa izskatīšanā un par integrāciju plašākā sabiedrībā. Tikmēr patvēruma meklētāji iepazinās ar pirmsskolas izglītības un skolu sistēmu Amatas novadā, tiekoties ar Drabešu skolas direktori. Braucienā piedalījās vairākas ģimenes ar bērniem pirmsskolas un skolas vecumā, tamdēļ aktuāli bija jautājumi par mācībām un pēcskolas aktivitātēm. Skolā sirsnīgi uzņēma dalībniekus, pastāstot par mācību programmām, sadalījumu pa vecuma grupām un noslēdza tikšanos, sakot, ka arī dalībnieku bērnu būs laipni gaidīti šajā skolā, ja kāda no ģimenēm par savu jauno mājvietu izvēlēsies Amatu.
Pēc skolas apmeklējuma patvēruma meklētāji tikās ar pašvaldības pārstāvjiem diskusijai par seminārā pārrunāto un pašvaldībā redzēto. Šī bija praktiskās informācijas apmaiņas un iepazīšanās iespēja vietējām pašvaldībām un patvēruma meklētājiem. Tās laikā ‘’Mucenieku’’ iemītnieki varēja uzzināt vairāk par Amatas novadu, darba iespējām un plašāk arī par Latvijas kultūru. Pašvaldību pārstāvjiem tikšanās laikā bija iespēja iepazīties ar dalībniekiem, uzdodot jautājumus par viņu darba un nozaru interesēm un citiem aktuāliem jautājumiem, piemēram par kultūras atšķirībām. Pēc tikšanās ar pašvaldībām brauciena dalībnieki ieturēja pikniku Latvijas sniegotajos laukos pie Āraišu Ezerpils. Mājupceļā ekskursijā pa Cēsīm tika apskatītas skaistās un senās Cēsu Viduslaiku pils pilsdrupas.
Brauciens bija praktisks un izglītojošs pasākums gan patvēruma meklētājiem, gan arī pašvaldībām. Patvēruma meklētāji iepazinās ar Latvijas pilsētām un ieguva praktisku informāciju par ikdienas dzīvi Amatā, ieskaitot bērnu skološanu un darba atrašanu. Kultūras un vēsturisko objektu apskatīšana paplašināja viņu zināšanas par Latviju un tās skaistajām pilsētām. Amatas novada pašvaldību pārstāvji izmantoja iespēju dalīties informācijā par Amatas novadu, kā arī personīgi satikt patvēruma meklētājus, kurus līdz šim redzēts tikai medijos.

Seminārs Amatas novadā

Drabešu pagasta „Ausmās”, Amatas novadā, 16. februārī notika biedrības „Patvērums „Drošā māja”” rīkots seminārs – diskusija „Bēgļi – Latvijā un pasaulē”. Tā mērķis bija paplašināt Amatas novada pašvaldības institūciju speciālistu un iedzīvotāju zināšanas par aktuālajiem migrācijas procesiem, tai skaitā, par patvēruma sistēmu, bēgļu un personu ar alternatīvo statusu uzņemšanas un integrācijas jautājumiem Latvijā. Vizītē piedalījās arī patvēruma meklētāji no PMIC "Mucenieki". Aktivitāte notika biedrības "Patvērums "Drošā māja"" projekta „Migrācija: attīstības iespēja” ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības un LR Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu Eiropas gada attīstībai 2015 Nacionālās darba programmas ietvaros. Nacionālās darba programmas aktivitāšu ieviesēji ir LR Ārlietu ministrija un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS). Par publikācijas saturu pilnībā atbild biedrība „Patvērums „Drošā māja””, un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.