lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Pamani cilvēku tirdzniecību – diemžēl arī Latvijā

Ievietots: 18.10.2023

Trešdien, 18. oktobrī visā Eiropas Savienībā atzīmēs dienu cīņai pret cilvēku tirdzniecību. Šajā dienā biedrība “Patvērums “Drošā māja”” laiž klajā divus video, kas radīti, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai noziedzīgajai parādībai.

15. oktobrī organizējām akciju-performanci Rīgas Centrāltirgū. Jaunieši-brīvprātīgie iejutās darba ekspluatācijas upuru ādā, bet biedrības pārstāvji uzzināja apkārtējo viedokli. Noskatieties video, kas tapis sadarbībā ar "Philip Morris Latvia":

Vēl viens jauns videoklips tapis sadarbībā ar influenceri Barbaru Dzelmi. Barbara (īstajā vārdā Anna Marta Daldere) kopā ar “Patvērumu “Drošā māja”” šogad viesojusies vairākās Latvijas skolās, lai runātu par cilvēku tirdzniecību ar jauniešu  auditoriju. Skaties video:

“Patvērumā “Drošā māja”” šogad, 2023. gadā, rehabilitācija sniegta 13 cilvēku tirdzniecības upuriem. No tiem 9 cietuši darba ekspluatācijā, 3 seksuālajā ekspluatācijā, 1 fiktīvo laulību upuris. No cietušajiem 5 ir sievietes, 8 vīrieši. Vīriešu pārsvars ir raksturīga parādība pēdējos gados, kad Latvija kļūst par mērķa valsti iebraucējiem, kas pie mums ierodas darba meklējumos, un negodprātīgi darba devēji viņiem sniedz nepavisam to, kas sākotnēji bijis solīts, un kas noteikts likumdošanā. Tieši uz to arī vērsām uzmanību performancē Centrāltirgū. Turklāt, tā kā cietušie tikai retos gadījumos vēršas pēc palīdzības, var apgalvot, ka skaitļi rāda tikai aisberga pašu virsotni.

Projektu "Izglītošana un informēšana kā cilvēku tirdzniecības novēršanas rīki!"  finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.