Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Blogs

Praktiskās tūres patvēruma meklētājiem

Dace Grante

Pēc pilotprojekta „Mācību programma patvēruma meklētājiem – ievadkurss par Latviju” apgūšanas, biedrība „Patvērums „Drošā māja””, lai papildinātu zināšanas par Latvijas valsti organizēja praktiskās tūres patvēruma meklētājiem, kuru laikā bija iespēja iepazīt Rīgu, labāk orientēties jaunā vidē un uzzināt, kur saņemt dažādus ikdienā nepieciešamus pakalpojumus un informāciju, risinot iebraucējiem būtiskas sadzīves problēmas.

Starptautiskās dzimtās valodas dienas pasākums “Pārgājiens uz Latvijas lepnumu”

Oskars Rode

21.februārī biedrība “Patvērums “Drošā jāja”” rīkoja pasākumu jauniešu studijā “BaMbuss” atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu.
Pasākumā piedalījās brīvprātīgie un viesi, patvēruma meklētāji no Muceniekiem un citi biedrību draugi un atbalstītāji.

Integrācija, valoda un bērni

Krista Baldiņa

Īsi pēc manas atgriešanās no Kalifornijas, kur sastapos ar to, cik grūti cilvēkiem, īpaši no Latīņamerikas, ir integrēties, un redzot to, kādu plaisu tas raisa sabiedrībā, nolēmu, ka nevēlos, lai mūsu mīļo Latviju skar tieši tā pati neizpratne un dažādu cilvēku kopienu nepieņemšana.
Jo nezināmāka kultūra, jo vairāk vaļas ļaujam savām iedomām un vienam pieņēmumam par konkrēto tautu. Lai pieņemtu un saprastu, vispirms ir jāiepazīstas un jāsadraudzējas. Abām pusēm ir jābūt ar atvērtām sirdīm un prātiem.

Brauciens uz Amatu

Līga Pļaveniece

Saulainā ziemas rītā 16.februārī ‘’Patvērums ‘’Drošā Māja’’’’ speciālistu un brīvprātīgo grupa pulcējās, lai kopā ar patvēruma meklētāju centra ‘’Mucenieki’’ iemītniekiem dotos uz Amatu. Šis bija otrais no trim izbraucieniem, kas tika organizēti projekta ‘’Migrācija: attīstības iespēja’’ ietvaros. Pasākums notika sabiedrības informēšanas un izglītošanas nolūkos, ciemojoties Latvijas pilsētās ārpus Rīgas.

Informēšana un izglītošana ar un par bēgļiem Jaunpilī

Aivis Sudars

4. Februārī biedrības "Patvērums „Drošā māja” profesionāļi un brīvprātīgie, kopā ar patvēruma meklētājiem no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra „Mucenieki” projekta „Migrācija: attīstības iespēja” ietvaros devās uz Jaunpili, lai tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem, tādējādi nodrošinot informācijas apmaiņu starp patvēruma meklētājiem un sabiedrību.

EducArt: sienu apgleznošana izglītības un integrācijas procesā

Reinis Grāvītis

Starptautiskās migrantu dienas pasākumu Rīgā 18.decembrī organizēja biedrības „Patvērums „Drošā māja”” jaunieši, izmantojot zināšanas, ko ieguva apmācību kursā par sienu apgleznošanas metodēm sabiedrības integrācijai. 

Seven Months

Kristaps Zēlavs

Seven months have passed. Seven months since the eight of us started our European Voluntary Service in the mountain and sea surrounded area of Sorrento peninsula. Together, we have come to aid the sea protected park of Punta Campanella. The park has sought our assistance for such activities as: monitoring of Ieranto bay, assistance at the campo boe with boat parking, organization and implementation of sea related activities for children. Taking into account that the winter is showing its nose in our part of Europe as well, our summer activities have seen their end. Therefore, this article will focus on our “winter” activities.

Strukturētais dialogs pārejā no 4.uz 5.ciklu

Reinis Grāvītis

Strukturētā dialoga tēmā ielēcu pēkšņi. Par laimi man bija lieliska iespēja uzreiz piedalīties starptautiskā strukturētā dialoga nacionālo darba grupu seminārā Ļubļanā Slovēnijā 13.-16.maijā. Tajā piedalījās gan jaunatnes padomju, gan par jaunatnes jomu atbildīgo ministriju pārstāvji no 15 valstīm ar dažādu pieredzi gan jaunatnes jomā, gan strukturētā dialoga procesu vadīšanā.

Germans in Ieranto!

Kristaps Zēlavs

My impressions at the start of my EVS in Italy.

The Germans are coming! Well, no more. They came and they went. But what was it that they did in the Ieranto Bay? The answer is:… Well it’s long, so we are having a whole blog entry just for that.
On a fine Thursday morning the bay of Ieranto got filled up by the very white looking Germans. In total 43 of them. Or was it 53? Or maybe 49? Doesn’t matter – quite many of them, anyway. And what did all of them want? Everything the bay of Eranto can offer – the beach, snorkeling, kayaking. Tours on both the land, and the sea. That is exactly what they got.

Integrācija neformālajā izglītībā

Reinis Grāvītis

Vairums nevalstiskajā sektorā dzīvojošo ir pieredzējuši neformālās izglītības spēku un apzinās milzīgās mācīšanās iespējas. 29.jūnijā, noslēdzot imigrantu integrācijas projektu, brīvprātīgajiem bija iespēja nodemonstrēt kā caur jautrām aktivitātēm norit dažādu kultūru apgūšana un sabiedrības saliedēšana.