Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Aicinājums mācību iestādēm iesaistīties 9.-12. klašu skolēnu izglītošanā par cilvēku tirdzniecību!

Ievietots: 20.10.2014
  

Lai pasargātu jauniešus* no riska nokļūt cilvēktirdzniecības situācijās, kā arī lai nodrošinātu regulāru prevenci par aktuālākajām cilvēktirdzniecības formām, nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” ar sadarbības partneru atbalstu** šā gada 18. oktobrī uzsāk informatīvās aktivitātes Latvijas izglītības iestādēs – skolās, arodskolās un sociālajās institūcijās. 

Informatīvās aktivitātes vada īpaši sagatavoti vienaudžu izglītotāji. Pieejami dažādi apmācību modeļi:

- Ar neformālās izglītības metodēm pasniegta cilvēku tirdzniecības tēma;

- Īpaši cilvēku tirdzniecības procesa un pareizas, drošas rīcības apgūšanai attīstīta foruma teātra nodarbība;

- Vienas dienas simulācijas spēle, kas ietver dažādus cilvēku tirdzniecības aspektus.

Apmācību tematika ietver:

- Cilvēku tirdzniecības definīciju, procesu, ekspluatācijas formas;

- Drošību interneta vidē;

- Starptautisku mobilitāti darba, izglītības, izklaides nolūkā.

Vietās, kur notiks apmācības, ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar Pretcilvēktirdzniecības informatīvajā treilerī izvietoto ekspozīciju, kas atspoguļo vairākas cilvēku tirdzniecības formas, kuras ir izplatītas Latvijā un pasaulē. Jauniešiem tādējādi tiks nodrošināta iespēja iegūt vizuālo informāciju, lai radītu priekšstatu par problemātikas mērogu.

Projekta īstenošanas laikā biedrības speciālisti un brīvprātīgie – vienaudžu izglītotāji kopumā plāno izglītot vairāk nekā 1000 skolēnus un jauniešus vismaz 20 Latvijas mācību iestādēs un sociālajās institūcijās.

Kontaktinformācija pieteikumiem: Reinis Grāvītis, tālrunis: 27011868, epasts: reinis.gravitis@patverums-dm.lv 

*Jaunieši ir viena no cilvēktirdzniecības riska grupām.

**Aktivitātes notiek projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, ko līdzfinansē sociāli atbildīgs uzņēmums „Philip Morris International”.

Simulācijas spēles prezentācija, 18.10.

2014.gada 18.oktobrī – Eiropas Savienības pretcilvēktirdzniecības dienā – biedrība „Patvērums „Drošā māja”” kopā ar saviem sadarbības partneriem, atbalstītājiem un brīvprātīgajiem devās uz Olaini, lai visi kopā piedalītos pirmajā publiski pieejamajā simulācijas spēlē par cilvēku tirdzniecību. Spēles ietvaros katram dalībniekam bija iespēja piedzīvot dažādus cilvēku tirdzniecības posmus un ekspluatācijas formas. Dienas ietvaros norisinājās jauniešu apmācības par cilvēku tirdzniecību, kā laikā arī biedrības „Patvērums „Drošā māja”” sadarbības partneriem no Iekšlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Tiesībsarga biroja un Olaines pašvaldības, kā arī mediju pārstāvjiem bija iespēja pirmajiem iemēģināt brīvprātīgo sagatavoto spēli. Aktivitātes notika projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, līdzfinansē sociāli atbildīgs uzņēmums "Philip Morris International". Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv/ EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org/ Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".
LNT Ziņas: Cilvēktirdzniecības spēle

Nevalstiskā organizācija "Patvērums "Drošā māja"" kopā ar jauniešiem izveidojuši simulācijas spēli, kas liek iejusties cilvēktirdzniecības upuru lomā.