Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Ārlietu ministrijā diskutē par cilvēktirdzniecības novēršanas un apkarošanas jautājumiem

Ievietots: 15.04.2015

13. aprīlī Ārlietu ministrijā notika mācību seminārs par cilvēku tirdzniecības novēršanas un apkarošanas jautājumiem Latvijā rezidējošo ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību konsulārajām amatpersonām, kura ietvaros klātesošos uzrunāja arī biedrības "Patvērums "Drošā māja"" vadītāja Sandra Zalcmane, stāstot par cilvēktirdzniecības upuru identifikācijas sistēmu, kritērijiem, kā arī biedrības labo praksi cilvēktirdzniecības prevencē. Savukārt ar Pretcilvēktirdzniecības informatīvā treilera* konceptu un aktivitātēm Latvijā semināra dalībniekus iepazīstināja biedrības brīvprātīgie Lauma Bauermeistere un Kristaps Zēlavs.

Sandra Zalcmane

Seminārs tika organizēts sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Baltijas jūras valstu padomes darba grupu cilvēku tirdzniecības apkarošanai. Īpaša uzmanība tika pievērsta tādām cilvēku tirdzniecības formām kā darba un seksuālā ekspluatācija, bērnu piespiedu ubagošana un iesaistīšana kriminālo noziegumu izdarīšanā.

Mācībās piedalījās lektori no Latvijas un ārvalstīm: Vineta Polatside (CBSS Sekretariāta vecākā padomniece, CBSS TF-THB vadītāja), Lāsma Stabiņa (Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākā referente), Vadims Nazarovs (Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 3.nodaļas cīņai pret cilvēktirdzniecību un sutenerismu vecākais inspektors), Sandra Zalcmane (biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāja), Santa Dālmane (Latvijas Republikas vēstniecības Itālijas Republikā otrā sekretāre), Rudolf Christoffersen (Norvēģijas sakaru virsnieks Eurojust, iepriekš strādājis par prokuroru Bergenā, Norvēģijā, specializējoties bērnu tirdzniecības kriminālprocesu izmeklēšanā un kriminālvajāšanā) un Ilmārs Mežs (Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs).

Dalībnieki tika aicināti piedalīties situāciju izspēlē, lai labāk izprastu dažādus cilvēku tirdzniecības gadījumus un palīdzības sniegšanas veidus.

Konsulārās amatpersonas mācību laikā saņēma CBSS TF-THB sadarbībā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas izstrādāto Rokasgrāmatu konsulārajām amatpersonām, kā nodrošināt palīdzību un aizsardzību cilvēktirdzniecības upuriem krievu un angļu valodā.

Pirmais šāds seminārs par cilvēku tirdzniecības problemātiku Latvijā rezidējošo ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību konsulārajām amatpersonām notika 2010. gadā.

No 2007.gada biedrība "Patvērums "Drošā māja"" sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sniegusi 113 personām. 2014.gadā biedrības diennakts Uzticības tālruņa cilvēku tirdzniecības mazināšanai 28612120 operatori snieguši 220 konsultācijas. Šī gada pirmajos divos mēnešos sniegtas 55 konsultācijas. 

*Pretcilvēktirdzniecības informatīvajā treilerī izvietotā ekspozīcija atspoguļo vairākas cilvēku tirdzniecības formas, kuras ir izplatītas Latvijā un pasaulē. 

Informācija sagatavota sadarbībā ar ĀM preses un informācijas nodaļu. Informāciju publicēja Rasa Saliņa, konsultante un praktiķe sabiedrisko attiecību jautājumos, tālr.: 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Dalība ĀM seminārā, 13.04.

13. aprīlī Ārlietu ministrijā notika mācību seminārs par cilvēku tirdzniecības novēršanas un apkarošanas jautājumiem Latvijā rezidējošo ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību konsulārajām amatpersonām, kura ietvaros klātesošos uzrunāja arī biedrības "Patvērums "Drošā māja"" vadītāja Sandra Zalcmane, stāstot par cilvēktirdzniecības upuru identifikācijas sistēmu, kritērijiem, kā arī biedrības labo praksi cilvēktirdzniecības prevencē. Savukārt Pretcilvēktirdzniecības informatīvā treilera* konceptu un aktivitātēm Latvijā semināra dalībniekus iepazīstināja biedrības brīvprātīgie Lauma Bauermeistere un Kristaps Zēlavs. 15.04.2015.