Atbalsta pasākumi cilvēktirdzniecības upuriem III

    

Projekta ietvaros radīta dziesma un videklips par cilvēktirdzniecību "Meitene sapni zīmē"

28.02.2018. Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” informē, ka ir noslēdzies projekts „Atbalsta pasākumi cilvēktirdzniecības upuriem III”, kura mērķis bija jomas speciālistu un kopumā sabiedrības informēšana par cilvēktirdzniecību, kā arī tieša atbalsta sniegšana no cilvēktirdzniecības cietušām personām.

Ar mērķi pievērst plašas sabiedrības uzmanību cilvēktirdzniecības tematikai un pasargātu cilvēkus no iekļūšanas šajā mūsdienu verdzībā, "Patvērums "Drošā māja"", sadarbojoties ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem un īpašu radošo komandu, atbalstītājiem, ir izveidojusi dziesmu un videoklipu "Meitene sapni zīmē", kurā parādīts kādas jaunas meitenes stāsts, kļūstot par cilvēktirdzniecības upuri. 

"Ļoti svarīgi, lai ne tikai tie, kas jau tieši iesaistīti cilvēktirdzniecības upuru glābšanā, bet ikviens cilvēks nepaietu garām tam, kuram nepieciešama palīdzība," atzīmē projekta vadītāja Gunta Vīksne. Videoklipu iespējams noskatīties "Patvērums "Drošā māja"" kontā Youtube, kā arī vietnē www.cilvektirdznieciba.lv.

„Ja dziesma spēs izglābt kaut vai viena līdzcilvēka likteni, mēs uzskatīsim, ka mūsu darbs ir bijis tā vērts. Ceram, ka tā neatstās vienaldzīgu nevienu – liks aizdomāties ikvienam”, uzsver idejas līdzautore un režisore Aiga Dzendoletto.

Dziesmas autori: Eva Mārtuža (teksts), Uldis Timma (mūzika, vokāls), Erita Karlsone (vokāls), Gundars Lintiņš (bungas), Artūrs Sebris (saksofons), Jānis Olekšs (bass), Shine Records/ Uldis Timma (audio ieraksts, apstrāde, māsterings).

Videoklipa autori: Aiga Dzendoletto (režisore, producente), Megija Lora Kotoviča (meitenes lomā), Uģis Firsts (vīrieša lomā), Santa Teimonen (ogles zīmējumi), Ojārs Zariņš (video montāža, operators).

Atbalstīja: Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Kotoviču ģimene, Kalnciema kvartāls.

Lai jomas speciālistus informētu par cilvēktirdzniecības problemātiku, tai skaitā, definīciju, tiesisko regulējumu, ekspluatācijas veidiem, vervēšanas metodēm, cietušo identifikāciju, kā arī sociālo rehabilitāciju, biedrība „Patvērums „Drošā māja”” 2017.gada 7.novembrī organizēja vienas dienas semināru, kurā kopumā piedalījās 20 dažādu jomu speciālisti.

Projekta ietvaros no 2017.gada 11. līdz 12.novembrim pirmo reizi Latvijā tika noorganizēta īpaša divu dienu nometne cilvēku tirdzniecības upuriem, kuras laikā ar dažādām neformālām izglītības metodēm tās dalībniekiem tika sniegts psihoemocionālais atbalsts.

Projekta „Atbalsta pasākumi cilvēktirdzniecības upuriem III” īstenošanas laiks bija no 2017.gada 1.novembra līdz 2018.gada 28.februārim. Projektu finansiāli atbalstīja „Philip Morris International”.

 

   

Uzsākts projekts cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam

09.11.2017. Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” šā gada 1.novembrī uzsākusi projektu „Atbalsta pasākumi cilvēktirdzniecības upuriem III”, kura ietvaros paredzētas dažādas aktivitātes, kas vērstas uz jomas speciālistu un kopumā sabiedrības informēšanu, gan arī uz tieša atbalsta sniegšanu no cilvēktirdzniecības cietušām personām.

Lai iepazītos ar cilvēktirdzniecības problemātiku, tai skaitā, definīciju, tiesisko regulējumu, ekspluatācijas veidiem, vervēšanas metodēm, cietušo identifikāciju, kā arī sociālo rehabilitāciju, biedrība „Patvērums „Drošā māja”” 7.novembrī īstenoja pirmo no projekta aktivitātēm – vienas dienas semināru, kurā piedalījās 20 dažādu jomu speciālisti.

No 11.-12.novembrim pirmo reizi Latvijā notiks īpaša divu dienu nometne cilvēku tirdzniecības upuriem. Nometnes laikā ar dažādām neformālām izglītības metodēm tās dalībniekiem tiks sniegts psihoemocionālais atbalsts.

Lai pievērstu plašas sabiedrības uzmanību cilvēktirdzniecības tematikai un pasargātu cilvēkus no iekļūšanas šajā mūsdienu verdzībā, projekta īstenotāji, sadarbojoties ar īpaši šim nolūkam piesaistītu radošo komandu, plāno sakomponēt dziesmu un radīt videoklipu par cilvēktirdzniecību.

Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada 1.novembris – 2018.gada 28.februāris. Projektu finansiāli atbalsta „Philip Morris International”.

Dziesmas Meitene sapni zīmē prezentācija | Patvērums Drošā Māja
Dziesmas "Meitene sapni zīmē" prezentācija
Nometne cilvēktirdzniecībā cietušām personām | Patvērums Drošā Māja
Nometne cilvēktirdzniecībā cietušām personām