Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

“Atbalsta pasākumu sievietēm un bērniem” ietvaros dalībnieces ar ģimenēm apmeklē A.Pumpura Lielvārdes muzeju

Ievietots: 21.05.2014

    

Pagājušajā sestdienā, 17. maijā, projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" ietvaros trešo valstu valstspiederīgās ar ģimenēm apmeklēja vienu no brīnišķīgākajiem Vidzemes nostūriem - pilsētu Lielvārdi, kuru caurauž noslēpumainas leģendas par latviešu tautas varoni Lāčplēsi. 

Projekta dalībniece Natālija Kertanova stāsta, ka, apmeklējot Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju, gan pieaugušie, gan bērni guvuši neaizmirstamus iespaidus. Pirmie no tiem gūti Lielvārdes parkā, - tur bija iespējams apskatīt skulptūras ar pasaku tēliem, senatnīgas Lielvārdes bruņinieku pils drupas, kā arī Lielvārdes evaņģēliski luterisko baznīcu.

“Muzeja teritorijā ir izvietoti divi milzīgi dižakmeņi, no kuriem viens ir 80 tonnu smaga spēkavīra Lāčplēša gulta. Runā, ka, sakoncentrējoties uz savu lolotāko vēlēšanos un palūdzot palīdzību Lāčplēsim un pieskaroties akmenim, tad pēc senču nostāstiem - vēlēšanās var īstenoties! Tāpēc mēs attiecīgi rīkojāmies un pieņēmām, ka īstenais varonis - Lāčplēsis - palīdzēs visiem, kurš pasaucis viņu palīgā, un visas mūsu vēlēšanās noteikti piepildīsies!” iespaidos dalās N. Kertanova.

Ar eposu “Lāčplēsis”, Lielvārdes vēsturi, etnogrāfiju un Lielvārdes jostu, ekskursijas dalībnieki gides pavadībā iepazinās, apmeklējot muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Viņa smaidot stāsta, ka lielu sajūsmu izraisījusi arī piedalīšanās interaktīvā un izzinošā spēlē – izrādē par tautas eposa varoni – Lāčplēsi, kurā bija iespēja piedalīties ikvienam pasākuma dalībniekam.

A.Pumpura Lielvārdes muzejs ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek sniegta iespēja izspēlēt pēdējo cīņu starp Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku tieši tajā vietā, kur šī cīņa notikusi pirms apmēram 800 gadiem!

“Visa mūsu komanda atzina, ka ir guvusi lieliskus iespaidus šai latviskajā pilsētā, kas apbūra visus ar savu oriģinalitāti, mieru un dabas skaistumu! Jāteic, ka tagad vēl viens Latvijas nostūris ir kļuvis mums par patiesi radniecīgu un mīļu!"

Tikšanās pašpalīdzības grupā „Viena otrai” jau kopš janvāra tiek organizētas divas reizes mēnesī. Tās dod iespēju trešo valstu valstspiederīgajām un latviešu sievietēm tikties pašām savā starpā ārpus mājas, tādējādi veicinot imigrantu sieviešu socializāciju, sadarbību un vēlmi aktīvi līdzdarboties. Paralēli tam „iziešana no mājām” palīdz paaugstināt sieviešu pašnoteikšanos, veicina ieņemt aktīvu pozīciju, lai risinātu sadzīviskas, profesionālas un personiskas grūtības.

Savukārt nodarbības „Bērnu un vecāku radošajā darbnīcā” ik nedēļu pulcē trešo valstu valstspiederīgās – māmiņas ar maziem bērniem. Aktivitāšu ietvaros, izmantojot interaktīvu pasniegšanas veidu, tiek veicināta aktīva bērna un mātes sadarbība un iesaistīšanās (Latvijā svinamie svētki un tradīcijas, bērnu svētki un galda klāšanas kultūra u.c.). Tēmas tiek izvēlētas pēc pašu dalībnieku ieskatiem, piedāvājot apgūt dažādus latviešu valodas terminus un teicienus arī bilingvāli.

Abu šo projekta atbalsta pasākumu mērķi ir veicināt savstarpējo sadarbību, nodrošināt savstarpēju atbalstu, uzsākot dzīvi Latvijā, palielināt sociālo kontaktu skaitu, iedrošināt latviešu valodas lietošanu ģimenē un sadzīvē.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Viesošanās A.Pumpura Lielvārdes muzejā

21.05.2014. Šā gada 17. maijā, projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" ietvaros “Atbalsta pasākumu sievietēm un bērniem” dalībnieces ar ģimenēm apmeklēja vienu no brīnišķīgākajiem Vidzemes nostūriem - pilsētu Lielvārdi, kuru caurauž noslēpumainas leģendas par latviešu tautas varoni Lāčplēsi. Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".