Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Citāds ķīniešu kultūras vakars

Ievietots: 17.06.2018

   

Informācijas centrā iebraucējiem (ICI) 14.jūnijā kopā sanāca septiņu dažādu kultūru ļaudis, lai iepazītu nezināmo, honkongiešu, kultūru. Honkongas valodas dialekts, valūta, karogs, māksla un dzīves stils, virtuve - ar tādu sajūsmu studenti stāstīja par savu dzimteni! To visu izbaudīt un izzināt tika aicināts ikviens pasākuma viesis!

Honkonga ir viena no lielākajām un bagātākajām Ķīnas pilsētām un tās iedzīvotāju skaits pārsniedz septiņus miljonus. Senāk saukta par Sjanganu, bet oficiālais nosaukums Ķīnas Tautas republikas Honkongas īpašais administratīvais rajons, ir autonoms rajons Ķīnā, Honkongas salā, Kouluņas pussalā un vairāk nekā citās 260 salās. 1997.gadā Ķīna atjaunoja savu suverenitāti pār pussalu un arhipelāgu. Atbilstoši Ķīnas pozīcijai "viena valsts - divas sistēmas", Pekina piešķīrusi Honkongai plašu autonomiju: valdība kontrolē aizsardzību un ārlietas, savukārt Honkongas pašvaldības ziņā ir iekšējā likumdošana, kārtība, nodokļi un finanses, kā arī imigrācijas politika. 

Trīs studenti no Honkongas šovasar viesojas biedrībā "AIESEC Latvija" un iepazīst Latviju, aktīvi iesaistoties arī brīvprātīgajā darbā kopā ar ICI brīvprātīgajiem. "Mēs gribam Jums stāstīt par savu dzimto vietu, par Honkongu, nevis par Ķīnu. Esam ķīnieši, tomēr runājam citā dialektā un mums ir atšķirīgas kultūras tradīcijas. Mēs Latvijā satiekam jaunus draugus un viņi mūs sveic ar “Jūs no Ķīnas, super!” – bet mēs pieklājīgi smaidām pretī, stāstot, ka mēs esam no Honkongas! Tad bieži vien cilvēki samulst," iespaidos dalās Mauricy Wongs.

Brīvprātīgā darba koordinatore Ramona Liepiņa stāsta, ka arī ICI brīvprātīgajiem šāda pasākuma rīkošana bijis jauns izaicinājums. “Jau labu laiku pirms pasākuma tika vārīta saldo kartupeļu zupa ar ingveru, gatavots saldēdiens un īpaši stipra tēja ar pilnpienu. Brīvprātīgie veidoja Honkongas karogu, iekārtoja telpu un ieklausījās honkongiešu jauniešiem populārajā mūzikā".

Viņa stāsta, ka Honkongas jaunieši šajā vakarā ne tikai iepazīstināja ar savu īpašo administratīvo reğionu Ķīnā - tā kultūru, dialektu, virtuvi, arhitektūru, tradīcijām, bet pasākuma dalībniekliem palīdzēja apgūt arī irbulīšu mākslu, jo arī ēšanas kultūra viņiem esot atšķirīga. “Pasākuma dalībnieki uzdeva daudz jautājumu par tradīciju atšķirībām reğionā un Ķīnā, par valodas dažādību un nodarbinātības iespējām milzīgajā pilsētā”.

Pasākuma ietvaros dalībniekiem - latviešiem, ķīniešiem no Honkongas, indiešiem, sīriešiem, turkiem, tadžikiem, kirkīziem - bija iespēja arī nogaršot sagatavotos honkongiešu virtuves gardumus, kā arī vakaru pavadīt draudzīgās un izzinošās sarunās.

Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2017/2/01.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, multimediju komunikācijas speciāliste, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@integration.lv

Citāds ķīniešu kultūras vakars

Informācijas centrā iebraucējiem (ICI) 14.jūnijā kopā sanāca septiņu dažādu kultūru ļaudis, lai iepazītu nezināmo, honkongiešu, kultūru. Honkongas valodas dialekts, valūta, karogs, māksla un dzīves stils, virtuve - ar tādu sajūsmu studenti stāstīja par savu dzimteni! To visu izbaudīt un izzināt tika aicināts ikviens pasākuma viesis! Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2017/2/01. Ievietots 18.06.2018.