Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Dobelē notikusi simulācijas spēle par cilvēku tirdzniecību

Ievietots: 26.08.2015

Šā gada 18.augustā biedrības „Patvērums „Drošā māja”” jaunieši sadarbībā ar Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centru Dobeles novada pašvaldībā organizēja simulācijas spēli par cilvēku tirdzniecību, kopumā pulcējot vairāk kā 20 jauniešus un centra darbiniekus. 

Pēc spēles, atbildot uz jautājumu, kādi ir Tavi ieguvumi no piedalīšanās spēlē, dalībnieki atbildēja:

- Es ieguvu pieredzi par to kā notiek cilvēku tirdzniecība un tagad zinu, ko darīt šādās situācijās - ar ko sazināties un kā rīkoties. Uzzināju, ko vēlams zināt pirms dodos ceļojumā uz ārzemēm, kāda informācija ir jāpārbauda;

- Šī bija interesanti pavadīta diena - tās laikā man radās pārdomas, arī mazliet bailes par to, kas notiek pasaulē un Latvijā. Uzzināju papildu informāciju par to kā sevi pasargāt, kā "filtrēt" to, kas varētu ar mani notikt tur svešumā vai arī tepat Latvijā, kā neiekrist uz viltus piedāvājumiem;

- Uzzināju, kā jūtas tie cilvēki, kuri nokļūst cilvēktirdzniecības situācijās, ieguvu informāciju kā no šādām situācijām izkļūt.

Kopumā projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros paredzētas piecas simulācijas spēles riska grupu jauniešiem sadarbībā ar NVO koalīcijas platformas cilvēku tirdzniecības mazināšanai organizācijām*, Bērnu un jauniešu centriem Rīgā un reģionos. Kopš pērnā gada rudens tās notikušas jau Olainē, Salaspilī, Tukumā un Dobelē. Paredzēts, ka piektā - projekta aktivitāti noslēdzošā simulācijas spēle - 5.septembrī notiks Valmierā.

Simulācijas spēle ir inovatīvs prevences pasākums, kas ļauj mazināt stereotipus un aizspriedumus par cilvēktirdzniecību. Ar spēles palīdzību jauniešiem tiek ļauts pārdzīvot visus cilvēktirdzniecības posmus – sākot ar vervēšanu, līguma parakstīšanu, līdz pat apziņai, ka viņš ir kļuvis par upuri. Pēc simulāciju spēlēm notiek apmācības, kurās jauniešiem ir iespēja uzzināt par dažādajām cilvēktirdzniecības formām, kā arī preventīvajiem pasākumiem, lai paši un arī tuvinieki spētu nākotnē izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem. 

*NVO koalīcijas platformas cilvēktirdzniecības mazināšanai organizācijas: „Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija”, „Sociālo Pakalpojumu Aģentūra” struktūrvienība ģimenes krīzes centrs „Mīlgrāvis”, „Latvijas Samariešu apvienība” Krīzes centrs bērniem un sievietēm „Māras centrs”, „Talsu novada krīžu centrs”, „Baltijas Reģionālais fonds”, „Par brīvu Vidzemi no cilvēku tirdzniecības”, „Īrijas latviešu nacionālā padome”, „Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne””, nodibinājums „Centrs Valdardze”, Daugavpils pilsētas domes ģimenes atbalsta centrs-patversme, „Pestīšanas armija”, „Patvērums „Drošā māja””.

Projektu „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Tā īstenošana uzsākta 01.09.2014. un ilgs līdz 30.11.2015. Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"". 

Simulācijas spēle Dobelē

2015.gada 18.augustā biedrības „Patvērums „Drošā māja”” jaunieši sadarbībā ar Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centru Dobeles novada pašvaldībā organizēja simulācijas spēli par cilvēku tirdzniecību. Aktivitāte notika projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"". 20.08.2015.