lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Draudzīgas vakariņas brīviem cilvēkiem

Ievietots: 01.11.2023

Šogad uzsākām projektu “Cilvēks paliek cilvēks”, kura mērķis ir palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem iekļauties Latvijas sabiedrībā. Viena no plānotajām aktivitātēm ir “Vakariņas Latvijas ģimenē”. Ciemos pie latviešiem dodas ukraiņi, kuri šobrīd apmetušies Latvijā. Šajā projektā notiek arī sieviešu atbalsta grupas, augustā organizējām vasaras nometni – un tas sniedz socializāciju plašākā lokā. Savukārt vakariņas savā iecerē ir ļoti personisks notikums. Vēlamies, lai tas palīdz veidot cilvēciskus, atbalstošus kontaktus un sniedz draudzības siltumu tiem, kas ir tālumā no dzimtenes.

Sagatavošanās periodā apzinājām ģimenes, kas var uzņemt ciemiņus. Paldies visiem, kas pieteikušies! Plānojam vakariņas gan novembrī, gan decembrī, gan vēl tālākā laikā. Taču šodien gribam pavēstīt, ka pirmās vakariņas ir jau notikušas!

Pirmā ģimene, kas uzņēma viesus, ir rīdzinieki – diplomātiskā protokola un etiķetes eksperte Elena Marga un Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš. Ciemos devās ukraiņu žurnāliste Oksana Puhachova un Tatyana Verbovaya, restorānu darbiniece un pavāre. Mājasmāte Elena bija vakariņas organizējusi ar devīzi “Brīvība”. Uz skaisti noformētā galda izvietotas garšīgas sastāvdaļas, no kurām katrs vakariņu dalībnieks brīvi veido sev burgeru. Brīva izvēle, brīvas domu apmaiņa, brīvība kā visa pamats – tā ir vislielākā vērtība gan Latvijā, gan Ukrainā.

Šoreiz vakariņās piedalījās arī projekta “Cilvēks paliek cilvēks” vadītāja Gunta Vīksne, un savām acīm redzēja, ka iecere piepildās. Vakariņas tik tiešām ir pasākums, kurā norit personiskas, siltas sarunas un veidojas draudzīgas attiecības. Varbūt tā nav ļoti liela lieta – aicināt ciemos bēgļu ģimeni – tomēr arī tas ir veids, kā palīdzēt Ukrainai cīņā par brīvību.

“Vakariņas Latvijas ģimenē” ir viens no pasākumiem projektā “Cilvēks paliek cilvēks”, kuru biedrība “Patvērums “Drošā māja”” īsteno ar ASV Valsts departamenta finansiālu atbalstu.

Vakariņas Latvijas ģimenē
Viesus uzņem rīdzinieki – diplomātiskā protokola un etiķetes eksperte Elena Marga un Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš. Ciemos dodas ukraiņu žurnāliste Oksana Puhachova un Tatyana Verbovaya, restorānu darbiniece un pavāre. Piedalās arī projekta “Cilvēks paliek cilvēks” vadītāja Gunta Vīksne