lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Dublinā diskutē par fiktīvo laulību problēmu

Ievietots: 14.12.2012

14. decembrī Latvijas vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts un Latvijas nevalstiskās organizācijas (NVO) „Patvērums „Drošā māja”” direktore Sandra Zalcmane tikās ar NVO „RUHAMA” izpilddirektori Sarah Benson, lai pārrunātu palīdzības sniegšanu cilvēktirdzniecības upuriem, informē Latvijas Republikas vēstniecība Dublinā.

Tikšanās laikā organizāciju pārstāvji dalījās pieredzē un pārrunāja sadarbības iespējas, kā arī nesenos fiktīvo laulību gadījumus un palīdzības sniegšanas iespējas upuriem. S. Benson atzina, ka Īrijā personas atzīšana par cilvēktirdzniecības upuri ir ilgs un sarežģīts process, jo Īrijā tikai policijai ir dotas pilnvaras personu atzīt par cilvēktirdzniecības upuri, bet izmeklēšanas process allaž ir laikietilpīgs. „RUHAMA” vairāku gadu garumā ir sniegusi atbalstu Latvijas valstspiederīgajiem Īrijā, kuri cietuši no vardarbības, seksuālās ekspluatācijas vai kļuvuši par fiktīvo laulību upuriem cilvēktirdzniecības ietvaros.

NVO „Patvērums „Drošā māja”” direktore S. Zalcmane tikās arī ar Īrijas Imigrantu padomes cilvēktirdzniecības apkarošanas koordinatori Nusha Yankova. Tikšanās laikā NVO „Patvērums „Drošā māja”” aicināja Īrijas Imigrantu padomes pārstāvi sadarboties Eiropas Savienības finansēto projektu ietvaros, lai veicinātu pieredzes apmaiņu starp abām valstīm. N. Yankova norādīja, ka padome labprāt organizētu kopīgus projektus. Papildus N. Yankova atzīmēja Latvijas vēstniecības Īrijā aktīvo darbību fiktīvo laulību jautājuma risināšanā.

Cilvēktirdzniecības gadījumu atklāšana ir sarežģīta un prasa atbildīgo institūciju augstu profesionalitāti un sabiedrības izglītošanu par cilvēktirdzniecības mūsdienu formām. Valsts institūciju un nevalstisko organizāciju cieša sadarbība gan palīdzības sniegšanā, gan cilvēku izmantošanas novēršanā ir nozīmīgs veids, kā apkarot cilvēktirdzniecību, tai skaitā apturēt fiktīvo laulību plūsmu Īrijā, kurās aizvien vēl ievērojamos apmēros iesaistās Latvijas pilsones.

Vizītes laikā vēstniecības padomniece Vija Buša vienojās ar S. Zalcmani par jaunām sadarbības formām ar NVO „Patvērums „Drošā māja””, veicinot informācijas pieejamību par dažādiem ar fiktīvajām laulībām saistītajiem jautājumiem.

NVO „Patvērums „Drošā māja”” sadarbībā ar ĪRIJAS LATVIEŠU NACIONĀLO PADOMI (ĪLNP) Dublinas lidostā 13. un 14.decembrī organizēja informatīvu kampaņu pret cilvēku tirdzniecību. Pasažieri, kuri ielidoja ar reisu no Rīgas, tika informēti par tādām cilvēku tirdzniecības formām kā fiktīvās laulības un piespiedu darbs.

Saite uz ziņu portālā www.baltic-ireland.ie http://baltic-ireland.ie/2012/12/23747/

Pirmavots http://www.latvia.ie/lv/ireland/jaunumi/zinas-no-latvijas/Latvijas-zinas/?pg=23322

Informāciju ievietoja:

Rasa Saliņa

Konsultante un praktiķe sabiedrisko attiecību jautājumos

(+371) 22026355

rasa.salina@gmail.com