lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Gada laikā zināšanas par Latviju ieguvušas 355 starptautiskās aizsardzības personas

Ievietots: 10.07.2017

                  

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” informē, ka ir apritējis gads kopš ir uzsākts projekts “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām”. Tā mērķis ir nodrošināt starptautiskās aizsardzības personu vajadzībām piemērotus kursus un informatīvos pasākumus, veicinot viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. 

Laika periodā no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam biedrība ir nodrošinājusi 355  starptautiskās aizsardzības personām īpaši viņu vajadzībām pielāgotus mācību kursus un dažādas informatīvās aktivitātes, kuru mērķis bija veicināt šīs mērķa grupas iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Kopumā sociālekonomiskās iekļaušanas mācību programmā par Latviju apmācītas 15 grupas, kurās bija pārstāvji no 20 valstīm: Sīrija (239), Eritreja (27), Afganistāna (21), Irāka (12), Tadžikistāna (9), Bangladeša (5), Armēnija (5), Indija (4), Kirgizstāna (4), Libāna (4), Krievija (4), Turcija (4), Azerbaidžāna (3), Baltkrievija (3), Gruzija (3), Šrilanka (3), Kuba (2), ASV (1), Kamerūna (1), Nepāla (1).

Lai iegūtu plašāku priekšstatu par Latvijas un Rīgas vēsturi, 163 mērķa grupas pārstāvji apmeklējuši Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rīgas Motormuzeju, Mencendorfa namu, Laimas Šokolādes muzeju, Zooloģisko dārzu.

Iespēju iepazīties ar dažādu profesiju apguves iespējām biedrības “Patvērums “Drošā māja”” speciālisti nodrošinājuši 269 mācību kursu dalībniekiem, 14 grupām organizējot izglītojošas mācību vizītes uz mācību centru “BUTS” un pa vienai – uzņēmumā “Senā klēts” un “Jaunais A salons”.

Visu izglītojošo pasākumu laikā kvalitatīvu saziņu ar sociālekonomiskās mācību programmas dalībniekiem nodrošināja tigriņu, arābu, kurdu, tadžiku, gruzīnu, hindi, urdu, spāņu, tamilu, dari, bengāļu un turku valodu zinātāji.

Starptautiskās aizsardzības personu, kurām nav rakstītprasmes vai lasītprasmes, vai to pielietošana ir būtiski apgrūtināta, atbalstam projekta ietvaros ir izveidoti 10 informatīvie sižeti – animācijas par šādām tēmām: drošības un palīdzības dienesti Latvijā (par rīcību ārkārtas situācijās), nauda un banka, dokumenti, transports Latvijā,  gadalaiki, mājoklis, medicīniskie pakalpojumi, nodarbinātība, svētki un izglītība. Izstrādātie sižeti un cita projekta mērķauditorijai un Latvijas sabiedrībai noderīga informatīva un praktiska informācija par bēgļu integrāciju – sešās valodās - latviešu, krievu, angļu, franču, arābu, dari - pieejama mājaslapā www.beglis.lv/www.refugees.lv.

Lai nodrošinātu iespēju nepilngadīgajiem bēgļiem iegūt informāciju savā dzimtajā valodā, kā arī radošā veidā uzzināt par Latviju un apgūt latviešu valodu, ir izstrādāts 27 lapaspušu informatīvs materiāls bērniem “Eža draugi”, kas pieejams arābu, dari, franču un latviešu valodās.

Biedrības “Patvērums “Drošā māja”” pārstāvji norāda, ka projekta īstenošanas gaitā ir aktualizēts un mērķa grupai pieejams informatīvais materiāls patvēruma meklētājiem “Latvija – valsts pie Baltijas jūras” - latviešu, arābu, darī, angļu un franču valodās.

Projekts “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām”, kas tiek īstenots ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu, turpināsies līdz šā gada 31.decembrim. Kopumā tā ietvaros paredzēts sniegt atbalstu 530 personām, tai skaitā pieaugušajiem, bērniem un patvēruma meklētājiem bez rakstīt un lasīt prasmēm. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.  Granta līgums Nr. PMIF/9/2016/1/03.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 22026355, e-pasts: rasa.salina@gmail.com