lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Iedvesmas brokastis cilvēku tirdzniecības mazināšanai

Ievietots: 28.11.2023

  

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” nu jau vairāk nekā 15 gadus darbojas cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā. Lai dalītos ar jaunākajiem darba rezultātiem, 24. novembrī  aicinājām mūsu sadarbības  partnerus uz Iedvesmas brokastīm.

Pasākuma atklāja “Patvēruma “Drošās mājas”” valdes locekle Gunta Vīksne, aicinot, lai stāsts par paveikto iedvesmo jauniem darbiem.

Juriste Gita Miruškina pastāstīja par sniegto atbalstu cilvēku tirdzniecības upuriem. Šogad esam snieguši palīdzību un rehabilitāciju 15 cietušajiem. Iezīmējas tendence, ka aizvien biežāk sastopamies ar darba ekspluatāciju. Pēc izcelsmes valsts identificējot, 7 cietušie bijuši Latvijas pilsoņi, 3 no Tadžikistānas, 2 – Indijas, pa vienam no Baltkrievijas, Kamerūnas, Gvinejas. Klātesošie uzzināja arī par tiesvedībām cilvēku tirdzniecības jomā, kas bieži ir ilgstošas. Piemēram, tikai nule ir piedzīvojusi spriedumu lieta, kas tika uzsākta 2016. gadā. Diemžēl bieži Latvijā Temīdas dzirnas maļ ļoti, ļoti lēni, un cietušajiem ir ilgi jāgaida uz taisnīgu spriedumu un nodarītā kompensāciju.

Sociālā darbiniece Ilze Norvaiša pastāstīja par starptautisku projektu “NET-WORKS”. Šis projekts palīdzējis nodrošināt sieviešu, kuras nāk no trešajām valstīm un ir cietušas no cilvēku tirdzniecības seksuālās ekspluatācijas formas, ilgtermiņa integrāciju. Tā ir iespēja mazināt risku atkārtoti nokļūt cilvēku tirdzniecības tīklos, veicināt sieviešu patstāvību un ekonomisko stabilitāti. Viens no projektā izstrādātajiem rīkiem ir animācijas filma, kas vēstī par tiesībām un pienākumiem, dzīvojot Eiropas savienībā. Ikviens interesents ar to var iepazīties šeit: http://networksproject.eu/media.php

Pasākumā bija ieradusies arī žurnāliste Anna Marta Daldere jeb tiktokere Barbara Dzelme. Vairāk par  gadu viņa ir sadarbojusies ar “Patvērumu “Drošā māja””, dodoties uz Latvijas skolām un izglītojot jauniešus par cilvēku tirdzniecības riskiem. Anna izveidojusi arī video, kas aicina jauniešus aizdomāties par vilinošu piedāvājumu bīstamību.

Paldies par dalību Iedvesmas brokastīs pārstāvjiem no Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas, Sabiedrības Integrācijas fonda, Rīgas Sociālā dienesta, Rīgas domes Labklājības departamenta, biedrības “Centrs MARTA”, NVO “Svētā Lūkas atbalsta biedrības”, “Sociālo pakalpojumu attīstības centra”!

Projekts  “NET-WORKS to ensure the long-term integration of Third-Country Nationals Survivors of Trafficking (SOT) promoting job opportunities and work-life balance measures” tiek finansēts no ES Patvēruma, Migrācijas un Integrācijas fonda (AMIF).

 

Iedvesmas brokastis cilvēku tirdzniecības mazināšanai
Projekts “NET-WORKS" sniedz iespēju sarīkot Iedvesmas brokastis cilvēku tirdzniecības mazināšanai.