lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Infografika par sniegto atbalstu starptautiskās aizsardzības personām

Ievietots: 28.01.2022

Lai veicinātu starptautiskās aizsardzības personu iekļaušanos sabiedrībā, kopš 2020.gada 1.septembra biedrība „Patvērums „Drošā māja”” īsteno projektu „Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām III”. Projekta ietvaros tiek organizēts sociālekonomiskās iekļaušanas kurss, latviešu valodas apguves mācību kurss, kā arī dažādi starpkultūru komunikāciju veicinoši pasākumi.

Integrācijas mācību kursu par Latviju 16 mēnešos ir noklausījušās 187 personas, no kurām 180 saņēmušas apliecinājumu par kursa noklausīšanos. Kopumā kursantu vidū bija starptautiskās aizsardzības personas no 24 valstīm – Baltkrievijas, Afganistānas, Irākas, Azerbaidžānas, Krievijas, Bangladešas, Irānas, Kuba, Kamerūna, Turcija, Kongo, Pakistāna, Sīrija, Alžīrija, Ķīna, Tadžikistāna, Marokas, Indijas, Ukrainas, Palestīnas, Vjetnamas, Kirgiztānas, Gruzijas, Uzbekistānas.

Kvalitatīvas saziņas nodrošināšanai ar mācību grupu dalībniekiem tika piesaistīti arābu, dari, franču, turku, spāņu, vjetnamiešu un gruzīnu - valodu tulki vai valodu zinātāji, ko nodrošināja „Informācijas centrs iebraucējiem”.

Latviešu valodas kurss nodrošināts gan klātienē gan attālināti 110 personām, no kurām 64 saņēmušas apliecību par kursa beigšanu.  Kursantu vidū bija personas no 18 valstīm – Baltkrievijas, Afganistānas, Irānas, Krievijas, Kamerūnas, Bangladešas, Kongo, Azerbaidžānas, Ukrainas, Tadžikistānas, Ķīnas, Indijas, Palestīnas, Pakistānas, Marokas, Uzbekistānas, Irākas, Turcijas. 3 grupas turpina mācības 2022.gadā.

Projekta gaitā tiek īstenoti arī dažādi starpkultūru komunikāciju veicinoši pasākumi – veicinot starpkultūras dialogu un kopradi. Lai labāk iepazītu latviešu tradīcijas, atzīmējot Latvijā svinamās dienas un Valsts svētkus, tika noorganizēti 4 tradīciju pasākumi - 4. maijs — Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, Jāņi, Miķeļu diena un Ziemassvētku ieskandināšana ar kopīgu piparkūku cepšanu. Lai labāk iepazītu Latvijas kultūras kanonus, tika noorganizēti 3 plašāki pasākumi - Rīgas arhitektūras un dizaina foto rallijs, Latviešu  tautasdziesmu izzināšana, apmeklējot Ziemeļblāzmas pili un Mangaļsalas molu, kā arī, apmeklējot Aglonu, izzinātas maizes cepšanas tradīcijas. Notikusi arī pārtapšana kino varoņu tēlos, apmeklējot Preiļu leļļu muzeju.

Projekta īstenošanas rezultātā līdz projekta beigām plānots nodrošināt latviešu valodas mācības 180 personām un sociālekonomiskās iekļaušanas mācību kursu 360 personām.

Projekts “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām III” tiek īstenots ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma nr. PMIF/9/2020/3/02