lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Informācijas centrā iebraucējiem noritējis Sentvinsentas un Grenadīnas kultūras vakars

Ievietots: 29.03.2019

   

Šā gada 26.martā Informācijas centrs iebraucējiem interesentus aicināja uz Sentvinsentas un Grenadīnas kultūras vakaru, kurā plecu pie pleca līdzdarbojās viesi no Latvijas, Krievijas, Sīrijas, kopīgi iepazīstot dialektu, kultūras tradīcijas un arī mītus par valsti, kuru idealizējam kā "paradīzes stūrīti" tās dabas krāšņuma dēļ. 

"Mums šī, maz pazīstamā, kultūra šķiet ļoti eksotiska. Liels prieks, ka ar to mūs visus klātienē iepazīstināja Latvijā vien divus gadus dzīvojošais Hārlejs," iespaidos dalās brīvprātīgā darba koordinatore Ramona Liepiņa. Viņa stāsta, ka Hārlejs Barnejs Wiljams (Harley Barney William) jau vairākus mēnešus ir Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgais.

Jautāts, kāda ir Hārleja motivācija piedalīties šāda pasākuma rīkošanā, kā arī darboties kā brīvprātīgajam, viņš uzsver: "Esmu līdz šim no Latvijas iedzīvotājiem saņēmis lielu atbalstu un pretī nākšanu, tāpēc pats aktīvi gribu iesaistīties, palīdzēt un darīt labos darbus, dzīvojot Latvijā!" 

Kultūras vakarā jautrība mijās ar deju Limbo, spēlēm, Seintvinsentas darba dziesmu un kultūrai raksturīgo ēdienu baudīšanu: brūnajā cukurā karamelizēta vista, kokospienā vārīti brūnie rīsi, piparoti augļi un karamelizēti rieksti - mums neierasti, bet ļoti gardi! Vakars noslēdzās ar kopbildi pie Seintvinsentas un Grenadīnas karoga, ko šuvusi Hārleja sieva – latviete.  

Sentvinsenta un Grenadīna ir 32 salu grupa, kas kopumā aizņem tik vien kā 389 km2, no kuriem 344 km2 aizņem sala Seintvinsenta un atlikušos 44km2 mazās Grenadīnu saliņas. Šo platību apdzīvo mazāk nekā 110 000 iedzīvotāju, salu apskalo Karību jūra un Atlantijas okeāns. Salas eksotikā ir filmēta slavenā filma “Karību jūras pirāti”. Dzīve salā ir idille, kurā var baudīt lietus mežus, debeszilu ūdeni, baltas pludmales, skaistus saulrietus, krāšņus Karību festivālus, regeju un, protams, rumu visdažādākajos veidos. Katru gadu Sentvinsentā tiek rīkots iespaidīgs karnevāls “Vincy Mas”, kuru sāk svinēt maijā un noslēdz vien jūlija beigās. Dabas krāšņums un krāsainā kultūra atspoguļojas arī karogā, kas simbolizē sauli, jūru un lapu zaļumu.

Informācijas centrs iebraucējiem darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros - Daugavpilī, Jelgavā, Cēsīs un Liepājā – nodrošinot iespēju saņemt daudzpusīgu, bezmaksas atbalstu gan ārvalstu pilsoņiem, gan arī dažādu jomu pakalpojumu sniedzējiem un speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu, tai skaitā uzņēmējiem. Kopš ICI darbības uzsākšanas 2016.gada 18.maijā, kopumā Centrs konsultējis jau vairāk nekā 3 tūkstošus iebraucēju, kuri ieradušies no valstīm ārpus Eiropas Savienības, piemēram, Indijas, Ukrainas, Krievijas, Ķīnas, Pakistānas, Turcijas, Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Afganistānas, Baltkrievijas, ASV, Kazahstānas, Gruzijas. Vairāk informācijas www.integration.lv

Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2017/2/01.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, multimediju komunikācijas speciāliste, tālr. 22026355, e-pasts: rasa.salina@integration.lv