Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Informatīvo dienu Liepājā apmeklējuši ap 100 trešo valstu valstspiederīgo ar ģimenēm

Ievietots: 13.05.2013

    

Šā gada 11. maijā Liepājā noritēja biedrības „Patvērums „Drošā māja” un tās sadarbības partneru „Sabiedriskais politikas centrs PROVIDUS”, „Baltijas Reģionālais fonds” un Rīgas Latviešu biedrības organizēta informatīvā diena „Riču Raču”. Tās ietvaros ikviens Liepājas reģiona iedzīvotājs varēja iepazīt citu valstu kultūru, uzzināt, kādi resursi Latvijā izveidoti ārvalstnieku atbalstam, nodrošinot informāciju par Latvijā pieejamiem pakalpojumiem, kā arī saņemt dažādu speciālistu konsultācijas un piedalīties radošās darbnīcās un aktivitātēs. 

Pasākumu apmeklēt no Rīgas un Olaines bija ieradušies ap 100 trešo valstu valstspiederīgo ar ģimenēm, kuri jau kopš janvāra projektā „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai” apgūst latviešu valodu un sarunvalodu.

„Sniegtās iespējas formāli apgūt Latvijas valsts valodu, kā arī viesoties Latvijas pilsētās, kur var nekautrēties un sarunāties latviski, izpelnījās lielāko popularitāti pasākuma apmeklētāju vidū. Biedrības brīvprātīgie īpaši šim pasākumam bija sagatavojuši arī aktivitātes bērniem, kurās mazākajiem dalībniekiem bija iespēja izpausties, mākslinieku vadībā veidojot savus mākslas darbus. Vairāki no dalībniekiem atzina, ka notikums bija ļoti vienojošs, neesot jutuši īpašas kultūratšķirības starp tautībām. Šo iespaidu pastiprināja arī spēle „Riču Raču”, kurā piedalījās pasākuma apmeklētāji. Ir liels prieks par izdevušos pasākumu, tomēr vislielāko gandarījumu sagādāja iespēja tieši un individuāli sadarboties ar to mūsu sabiedrības daļu, kas šeit ieradusies no citām valstīm un redzēt, ka dienas beigās neatkarīgi no izcelsmes, vecuma, nodarbošanās vai ikdienas problēmām visi mājās atgriezušies tīkami saguruši un ar smaidu sejā, sakot "paldies!" latviešu valodā,” atzīst Reinis Grāvītis, biedrības „Patvērums „Drošā māja”” brīvprātīgo koordinators.

25. maijā Olaines novada svētku ietvaros Informatīvā diena „Riču Raču” tiks rīkota Olainē. Pasākuma programmu skat. šeit.

Lai stiprinātu latvisko kultūrtelpu kā sabiedrību, īpaši trešo valstu valstspiederīgo saliedējošu pamatu un veicinātu viņu piederību kultūrtelpai lokālajā, nacionālajā un reģionālajā līmenī, projektā „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai” tiek organizētas dažādas aktivitātes, kurās piedalās dažādas etniskās grupas, t.sk., trešo valstu valstspiederīgie. Vairāk informācijas skat. Integrācijas projekti.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Informatīvā diena "Riču Raču" Liepājā

11. maijā Liepājā notika biedrības "Patvērums "Drošā māja""organizēta Informatīvā diena „Riču Raču”, kuras ietvaros ikvienam Liepājas reģiona iedzīvotājam bija iespēja piedalīties dažādās atraktīvās spēlēs, iepazīt citu valstu kultūru, savukārt ārvalstniekiem bija iespēja uzzināt vairāk par latvisko kultūrvidi, kopā darboties vairākās aktivitāšu studijās. Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"". 11.05.2013.
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības
Biedrības