lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Interaktīva nodarbība cilvēku tirdzniecības prevencei Ziepniekkalna vidusskolā

Ievietots: 24.05.2023

             

Mācību gads tuvojas izskaņai, priekšā vasara ar daudzām iespējām un vilinājumiem. Kā skolēnam daudzo iespēju gūzmā neiekulties nepatikšanās? Viena no atbildēm ir – būt informētam, ka arī viņam vai viņai pastāv risks iekļūt cilvēktirdzniecības tīklos. Pat tik vienkāršā situācijā, ko raksturo vārdi “gribu pastrādāt, gribu piepelnīties”.

Lai palīdzētu saprast un ieraudzīt cilvēku tirdzniecības riskus, Ziepniekkalna vidusskolā viesojās biedrības “Parvērums “Drošā māja”” speciālistes: juriste Gita Miruškina un sociālā darbiniece Ilze Norvaiša. Šoreiz, lai atraktīvāk risinātu sarunu un panāktu labāku kontaktu ar jauniešu auditoriju, bija pievienojusies arī TikTok influencere Barbara Dzelme.

Pēc Iekšlietu ministrijas datiem, no 2019. līdz 2021. gadam ir identificēti 118 piespiedu darba upuri. Šajā pašā laika periodā apzināti 24 seksuālās ekspluatācijas upuri un 5 fiktīvo laulību upuri. Tomēr eksperti uzskata, ka visā pasaulē atklāti mazāk par 1% gadījumu. Tas cilvēku tirdzniecību padara par noziegumu, kur noziedzniekam diemžēl ir ļoti maz risku. Tāpēc vēl jo vairāk ir svarīgi izglītot sabiedrība un īpaši – jaunāko tās daļu.

Skaidrojot situācijas, “Patvēruma “Drošās mājas”” speciālistes  runāja par reāliem gadījumiem, tādējādi palīdzot jauniešiem saprast, ka, slēpti un ikdienā visbiežāk nepamanāmi, cilvēku tirdzniecība diemžēl ir visās sabiedrībās, arī mūsējā.

Jaunieši stāstīto uztvēra ar izpratni, klausījās un iesaistījās sarunā. Paldies Ziepniekkalna vidusskolai par sadarbību! Ikviens, kas saskaras ar situāciju, kur ir aizdomas par cilvēku tirdzniecību, aicināts zvanīt uz “Patvēruma “Drošās mājas”” diennakts tālruni +371 28612120.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

Nodarbība Ziepniekkalna vidusskolā