lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Izglītošana par cilvēktirdzniecības riskiem

Ievietots: 24.03.2023

                   

Projekta "Izglītošana un informēšana kā cilvēku tirdzniecības novēršanas rīki!" ietvaros "Patvēruma "Drošā mājas"" speciālistes viesojās Liepājā. Juriste Gita Miruškina un sociālā darbiniece Ilze Norvaiša tikās ar skolēniem Liepājas Raiņa 6. vidusskolā un Liepājas Valsts tehnikumā.

Saruna raisījās par cilvēku tirdzniecības riskiem gan ikdienas dzīvē, gan - kas brīžiem pat vēl aktuālāk - interneta vidē. Mēs, "Patvērums "Drošā māja"", praktiski palīdzam cilvēku tirdzniecības upuriem, un tādējādi saskaramies ar reāliem cilvēku tirdzniecības gadījumiem. Tāpēc, ievērojot nepieciešamo konfidencialitāti, varam pavēstīt par šiem satraucošajiem notikumiem, un tā palīdzēt saprast, ka cilvēku tirdzniecība nereti ir tas, kas norisinās mums blakus, un var apdraudēt ikvienu, tajā skaitā arī jauniešus.

Tieši stāsti par reālajiem gadījumiem arī šajā tikšanās reizē visvairāk mudināja jauniešus aizdomāties par to, kā jārīkojas, ja saskati iespējamu cilvēku tirdzniecības faktu, vai arī ja pašam piedāvā aizdomīgus darījumus.

Paldies Liepājas skolām par sadarbību! Kopā mēs varam darīt dzīvi Latvijā labāku, tostarp - arī drošāku.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.