Jaunais mācību gads iesācies darbīgi

Ievietots: 01.09.2022

           

1. septembrī  “Drošajā mājā” pilnā sparā rit mācības! Iebraucēji no Ukrainas latviešu valodas kursu  uzsākuši jau jūlija beigās. 

Skolotāja Jeļena saka, ka šī ir īpaši motivēta grupa. Vienmēr izpilda mājasdarbus, izrāda papildu interesi,  uzdod jautājumus, cenšas apgūt latviešu valodai raksturīgās intonācijas – prieks par šādiem skolēniem!

Ja kāds ir apslimis vai arī uz brīdi izbraucis no Rīgas, nodarbībai var pieslēgties arī caur internetu. Un šī iespēja tiek izmantota!

Mācīšanās nozīmē ne tikai tradicionālo rakstīšanu, lasīšanu un runāšanu. Arī pieaugušie, gluži tāpat kā bērni, labi iegaumē valodu caur dziesmām un rotaļām. “Galva, pleci, ceļi, kāju pirkstiņi!” – šāda dziesma 1. septembrī  palīdzēja apgūt cilvēka ķermeņa daļu nosaukumus.

Skolotāja Jeļena saka, ka valodas apguve ir nesaraujami saistīta ar kultūras izzināšanu. Jebkura valodas tēma  atklāj simtiem nianšu par kultūru. Šodien, 1. septembrī, iebraucējiem no Ukrainas bija iemesls uzzināt, kā jaunā mācību gada sākumu svin Latvijā.

Lai drošas, noderīgas un interesantas mācības šogad – Latvijā, Ukrainā, visās vietās pasaulē, kur norit izglītošanās!

Latviešu valodas mācības notiks projekta “Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem” ietvaros (projekta Nr.2022.LV/LVUKR/8). Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem,

1. septembris - "Drošajā mājā" jau mācās