lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Juriste konsultē Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos

Ievietots: 27.07.2023

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” sniedz atbalstu cilvēku tirdzniecībā cietušajiem un imigrantiem Latvijā. Tieši ar šādu nolūku – palīdzēt patvēruma meklētājiem – kādā jūlija dienā Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos ieradās mūsu juriste Gita Miruškina.

Konsultācijas notika bibliotēkas telpā. To saturs, protams, ir konfidenciāls. Kā savā pieredzē dalās Gita, jautājumi lielākoties ir par patvēruma procedūru, tās ilgumu, par iespējām saņemt visdažādāko atbalstu (piemēram, medicīnisko) procedūras laikā. Mazāka jautājumu daļa saistīta ar patvēruma meklētāju tuviniekiem, kas nav Latvijā, par iespējām palīdzēt viņiem. Dažkārt izskan arī jautājumi par darba iespējām, par to, pēc cik ilga laika var sākt strādāt (likums saka, ka tas iespējams 3 mēnešus pēc patvēruma procedūras uzsākšanas).

Kopumā šajā reizē tika konsultēti deviņi patvēruma meklētāji. Saistībā ar savu klientu problēmām ar Gitu tikās arī patvēruma meklētāju mentore Ramona no organizācijas “Caritas Latvija”.

Mēs dažkārt jūtam apjukumu, kad jāsadarbojas ar valsts iestādēm, jāsaprot likumi un tas, kādas ir mūsu tiesības un pienākumi. Vēl jo vairāk tas mulsina un uztrauc, kad šīs lietas jārisina valstī, kur esi ieradies pavisam nesen. Tāpēc kompetenta jurista konsultācija patvēruma meklētājiem ir zelta vērtē.


Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).