Konference par cilvēku tirdzniecības apkarošanu Baltijas valstīs

Ievietots: 08.09.2023

  

Vasaras izskaņā, 23. un 24. augustā, Viļņā pulcējās Baltijas valstu speciālisti, kas strādā cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā. Tā bija noslēguma konference projektā “Viņiem ir vārds” (“They Have a Name”).

Konference vienlaikus noritēja klātienē un internetā, un arī šobrīd var noskatīties un noklausīties konferences ierakstu: pirmā diena, otrā diena.

Konferences dalībnieki bija visdažādāko profesiju pārstāvji – juristi, sociālie darbinieki, policijas pārstāvji, preventīvā darba veicēji un sieviešu tiesību aktīvisti. Pieredzes apmaiņa ietvēra aktuālus jautājumus, tādus kā policijas loma cilvēktirdzniecības gadījumu atklāšanā, vispārējā situācija un nacionālie novirzīšanas mehānismi Latvijā, seksuālās ekspluatācijas tendences Lietuvā, cilvēku tirdzniecības upuru tiesības Eiropā un Igaunijā, un citus svarīgus jautājumus.

Konferences ieraksts kalpo par vērtīgu resursu, lai uzzinātu par cilvēku tirdzniecības tendencēm Baltijas valstīs, kā arī, kas ļoti svarīgi, izprastu politiskās un preventīvās stratēģijas cilvēku tirdzniecības apkarošanā Baltijā.

Projekts “Viņiem ir vārds” tika uzsākts 2022. gadā, tajā piedalās organizācijas “Patvērums “Drošā māja”” no Latvijas, “Mittetulundusühing Eluliin” no Igaunijas un “Active Youth” no Lietuvas. Sadarbības rezultātā ir tapis arī pētījums “Combating trafficking in human beings” – lasīt šeit. Tāpat projekta ietvaros “Patvērums “Drošā māja”” ir izveidojusi spraigu interviju ar juristi Gitu Miruškinu un sociālo darbinieci Ilzi Norvaišu, kur vienkāršā formā var uzzināt par ievainojamību – cilvēku tirdzniecības riska faktoru, kas savā veidā piemīt ikvienam no mums – skaties šeit.

Attēlos: daži brīži no konferences.