lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Latviešu sarunvalodas kluba nodarbība

Ievietots: 02.05.2023

 

Dažreiz mēs mācāmies valodu, lai apgūtu terminoloģiju vai nokārtotu eksāmenu. Taču visbiežākā vajadzība ir sazināties, sarunāties. Tieši ar tādu mērķi “Patvērumā “Drošā māja”” tiekas iebraucējas no Ukrainas – lai sarunātos latviešu valodā!

Sarunvalodas kluba nodarbību vada Gunta Vīksne. Dalībnieces ierodas jau laikus, ieņem vietas pie kopīga galda. Gunta kā ievadu sarunai uz tāfeles uzrakstījusi Knuta Skujenieka dzejoli: “Maza mana tēvu zeme/ Divu roku platumā…”. Izrādās, tuvojoties Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai, šīs tikšanās tēma ir svētku svinēšana.

Vispirms Gunta stāsta par to, kā Latvijā svin 4. maiju. Savukārt pēc tam katrs sarunvalodas kluba dalībniece ir sagatavojusi stāstījumu par saviem mīļākajiem svētkiem. Viņas latviski runā  par savām un bērnu dzimšana dienas svinībām, par Ziemassvētkiem un Jauno gadu, par tradīcijām, kas līdzīgas vai atšķirīgas no Latvijā ierastajām. Vairākas runātājas uzsver, ka visgaidītākie svētki vēl tikai priekšā – un tie būs Ukrainas uzvaras svētki!

Katrai runātājai pārējās kluba dalībnieces uzdod jautājumus, viņas atbild, un viss norisinās latviešu valodā! Jūtams, ka vienkāršās sadzīves situācijās šīs sievietes grib un jau var sazināties latviski. Gunta skaidro nedzirdētākus vārdus,  pielabo gramatikas nianses.  Nodarbības noskaņa ir atraisīta un silta, daudz smaidu un smieklu.

Tā, gaišā atmosfērā, “Patvērumā “Drošā māja””, tuvojas Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena. Lai tie ir svētki mums visiem – gan tiem, kas šeit dzimuši, gan tiem, kas raduši patvērumu!

Projekts tiek realizēts laikā no 1. marta līdz 15. novembrim, tas līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Latviešu sarunvalodas klubs iebraucējām no Ukrainas