lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Lieldienu tikšanās Lāčplēša ielā

Ievietots: 07.04.2023

Gatavojoties Lieldienām, biedrībā “Patvērums “Drošā māja”” pulcējās bēgļi no vairākām pasaules valstīm: Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Sīrijas, Irānas, Eritrejas un Nigērijas.

Kā Latvijā svin Lieldienas? It kā vienkāršs jautājums, taču nav vienā teikumā atbildams. Tāpēc uz tikšanos bija uzaicināta eksperte un lektore Ramona Liepiņa. Viņa pastāstīja par trim svinēšanas laikiem – pavasara saulgriežiem jeb Lielo dienu, valstī ar brīvdienām iezīmētajām Lieldienām un pareizticīgo Lieldienām. Ramona stāstīja par olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanu un citām tradīcijām, kas Latvijas iedzīvotājiem ir pašsaprotamas, bet iebraucējiem – jaunums.

Pasākuma  otrā daļa bija praktiska Lieldienu darbnīca. Sanākušie izgatavoja dekoratīvas ligzdiņas no koku zariem un rotājošiem materiāliem, un tajās iegūla krāsainas Lieldienu olas. Dzīves uzsākšana jaunā valstī ir sarežģīts posms, tajā ir daudz izaicinājumu un grūtību. Šāda rotaļīga, mākslinieciska darbošanās atvēra sirdis un sniedza prieka brīdi, kā arī gandarījumu par skaisto rezultātu. Izgatavotos dekorus dalībnieki ņēma līdzi uz savām šī brīža mājvietām.

Noslēgumā visus iepriecināja brīnišķīgi dekorēts svētku galds ar dažādām uzkodām un kārumiem.

Lieldienu prieks par gaismu, atdzimšanu un pavasari ir pilnīgs, ja tajā dalāmies ar tiem, kam šobrīd klājas grūtāk.  Priecīgas Lieldienas!

Lieldienu tikšanās foto aicinām aplūkot fotogalerijā.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm - bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Lieldienu tikšanās "Patvērumā "Drošā māja""