Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Lokālā "Siltumnīca" atklāj izstādi "Kāpnes augšup"

Ievietots: 16.01.2020

Pagājušā gada sākumā tapa izstāde "Kāpnes augšup", kas ļauj iepazīties ar 12 cilvēktirdzniecības īstenības mirkļiem. Pērn tā tika izstādīta nevalstiskajās organizācijās Rīgā, kā arī guva rezonansi starptautiskajā konferencē “Cilvēku tirdzniecība – noziegums ar pārāk maz notiesājošiem spriedumiem un pārāk daudz upuriem” ietvaros. 

2020.gada 16.janvārī plkst. 16:00 izstāde tiks atklāta Gulbenē, lokālā "Siltumnīca" (Skolas ielā 1b). Izstāde būs apskatāma aptuveni vienu nedēļu.

"Vēlamies iesākto turpināt un ar fotokanvu palīdzību rosināt aizdomāties, ka kāds potenciālais upuris var būt mums līdzās visā Latvijā. Vēlamies ar nelielu ekspertu sarunu, diskusiju iepazīstināt cilvēkus ar šo problēmu, kas šķiet mums visiem tāla un it kā neskaroša. Bet fakti liecina, ka tā nav… Cilvēktirdzniecība kā sērga, pieņemot dažādas formas un metodes, izplatās un vairs neattiecas tikai uz meitenēm, kas neapdomīgi nonāk viltus laulību gūstā, bet arī patiesos verdzības darbos gan sievietēm, gan arī vīriešiem. Protams, priecāsimies, ja tās paspēs apskatīt pēc iespējas vairāk cilvēku ne tikai izstādes prezentācijas dienā. Atklāšanā būs iespēja dzirdēt vairāk par šo aktualitāti. Pasākumā piedalīsies biedrības "Patvērums "Drošā māja"" un projekta vadītāja Gunta Vīksne, patiesi daudz šajā jomā pieredzējusī juriste Gita Miruškina," norāda projekta radošā režisore Aiga Dzendoletto. "Ar speciālistiem būs iespēja parunāties un uzdot arī jautājumus pie tējas tases arī pēc oficiālās izstādes atklāšanas."

Viņa norāda, ka tikšanās tiks iesākta ar emocionālu, tieši projektam tapušu dziesmas klipu, kas mums palīdz emocionālak popularizēt prevencijas tālruni cilvēktirdzniecības gadījumu novēršanai https://www.youtube.com/watch?v=WDRlMhdqHR4 

Cilvēktirdzniecība ikviena cilvēka dzīvē atstāj neizdzēšamas pēdas. Arī daudzus gadus pēc rehabilitācijas tā turpina būt par daļu no cilvēka dzīves. To gribas aizmirst, sadedzināt, tomēr.. tā paliek atmiņās.

Jau trīs gadus biedrības "Patvērums "Drošā māja"" organizētā nometnē tiekas cilvēki, kuri ir cietuši no šīs mūsdienu verdzības. Pirmspēdējā - 2018.gada decembrī - tās dalībnieki savās sajūtās pirmo reizi deva iespēju ielūkoties arī citiem. savas emocijas un atmiņas  uzliekot uz papīra.

Neskatoties uz piedzīvoto, cilvēkam vienmēr paliek vēlme doties augšup. Ceram, ka ikviens, kurš ar šādiem notikumiem savā dzīvē ir saskāries, atradīs savas KĀPNES. Atradīs sevī spēku doties tālāk un augstāk!

Izstādes idejas autors - biedrība "Patvērums "Drošā māja"", projekts cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam "Kāpnes augšup". Projekta vadītaja Gunta Vīksne, izstādes radošā vadītāja: režisore Aiga Dzendoletto.

Liels paldies sociāli atbildīgam uzņēmumam SIA "HANSAFLEX HIDRAULIKA" par finansiālo atbalstu kanvu izgatavošanā!

Cilvēku tirdzniecība kā mūsdienu verdzības forma ir starptautiska problēma, kurā iesaistītas teju visas pasaules valstis, saņemot vai nosūtot pārdotos cilvēkus.

Jau kopš 2009. gada cilvēku tirdzniecības mazināšanā ir aktīvi iesaistījusies biedrība „Patvērums „Drošā māja”” – regulāri rīkojot sabiedrības informēšanas kampaņas, kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai, kā arī organizējot dažādas apmācības Rīgas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām.

Piebilstams, ka, lai ikvienam sniegtu iespēju saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un sniegtu palīdzību cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs, biedrība "Patvērums "Drošā māja"" ir izveidojusi un nodrošina arī diennakts Uzticības tālruni cilvēku tirdzniecības mazināšanai (+371) 28612120! Zvani un meklē palīdzību! Pasargā sevi un savus tuviniekus!

Virtuālā izstāde "Kāpnes augšup"

12 bildes, 12 pārdomas un cilvēku likteņi, kuri sastapušies ar cilvēktirdzniecību. Izstāde "Kāpnes augšup" ļauj mums iepazīties ar 12 īstenības mirkļiem, impulsiem, kuri šiem cilvēkiem vēl gruzd un pat deg atmiņās. Neskatoties uz piedzīvoto, cilvēkam vienmēr paliek vēlme doties augšup. Ceram, ka ikviens, kurš ar šādiem notikumiem savā dzīvē ir saskāries, atradīs savas KĀPNES. Atradīs sevī spēku doties tālāk un augstāk! Izstādes idejas autors: biedrība "Patvērums "Drošā māja"", projekts cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam "Kāpnes augšup". Izstādes radošā komanda: režisore Aiga Dzendoletto un www.kastekust.lv. Liels paldies sociāli atbildīgam uzņēmumam SIA "HANSAFLEX HIDRAULIKA" par finansiālo atbalstu.