“Vislielākā interese un jautājumi šai mācību grupai bija par veselības aprūpi, nodarbinātību, tai skaitā darba iespējām Latvijā, kā arī par izglītības jautājumiem – perspektīvām, jau iegūtā izglītības diploma pielīdzināšanu,” atzīmē Z.Rudene. “Kursa dalībnieki mācību laikā atzina, ka viņuprāt liela nozīme integrācijas procesā ir arī iespējai izbraukt no Patvēruma meklētāju centra (PMC) "Mucenieki" teritorijas un kopā ar ģimeni – iepazīt Rīgu un Latvijas iedzīvotājus.” Līdz šim - martā un aprīlī – lekcijas notika PMC “Mucenieki”, savukārt maijā mācības par Latviju tika organizētas Rīgas centrā – biedrības “Patvērums “Drošā māja”” telpās.
“Mācību kursa noslēgums un apliecinājumu pasniegšana 31.maijā tiek plānots kā patīkams pārsteigums, kad visa mācību grupa kopīgi dosies izbraucienā ar kuģīti "Rebeka" pa Rīgas kanālu. Šī pasākuma ietvaros ikvienam no kursantiem būs ne tikai apskatīt Rīgas vēsturisko centru, bet arī uzzināt interesantu informāciju no gida stāstītā, ” uzsver Z.Rudene.
Kopumā no šā gada marta līdz maijam mācību kursu ir apguvušas 45 starptautiskās aizsardzības personas no Eritrejas, Pakistānas, Sīrijas, Bangladešas, Sudānas, Azerbaidžānas, Krievijas, Afganistānas, Kirgizstānas, Kongo, Tadžikistānas, Turcijas, Gruzijas un Uzbekistānas.
Integrācijas mācību kursa ietvaros tā dalībniekiem ir iespējams iegūt zināšanas par Latvijas valsti, valsts iekārtu, vēsturi, kultūru un tradīcijām, praktisku informāciju par Latviju, par iekļaušanos sabiedrībā, nediskriminācijas principiem, komunikācijas, reliģiskajām un kultūras atšķirībām, dzīvokļu tirgu, nodarbinātības iespējām, izglītības sistēmu un izglītības iegūšanas iespējām. Dalībnieki var uzzināt arī par brīvā laika pavadīšanas iespējām, veselības aprūpes sistēmu, sociālās drošības tīklu un sociālās palīdzības sistēmu Latvijā. Lai nodarbībās varētu piedalīties ģimenes ar bērniem, mācību kursa apguves laikā tiek organizēta arī bērnu pieskatīšana. Kvalitatīvu saziņu ar mācību grupu dalībniekiem nodrošina dažādu valodu tulki vai valodu zinātāji.
Lai starptautiskajām aizsardzības personām nodrošinātu iespēju apgūt darba un sadzīves vidē nepieciešamās latviešu valodas zināšanas un iemaņas, kā arī vienlaikus attīstīt galvenās valodas apguves prasmes: lasītprasmi, runāt prasmi, rakstītprasmi, klausīšanās prasmi un gramatikas pielietojumu - projekta ietvaros šā gada martā tika uzsākts latviešu valodas mācību kurss, kurš šobrīd tiek nodrošināts divām mācību grupām. Mācību kursa noslēgums notiks 31.maijā un apliecību par kursu beigšanu saņems 21 starptautiskās aizsardzības persona no 11 valstīm - Eritrejas, Afganistānas, Azerbaidžānas, Krievijas, Izraēlas, Kongo, Sudānas, Tadžikistānas, Baltkrievijas, Uzbekistānas, Gruzijas.
Kopumā no šā gada 2.janvāra līdz 2020.gada 30.jūnijam projekta “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II” ietvaros paredzēts sniegt atbalstu vismaz 500 starptautiskās aizsardzības personām – pieaugušajiem un bērniem.
Projekts “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II” tiek īstenots ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma nr. PMIF/9/2017/2/01/
Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, multimediju komunikācijas speciāliste, tālr. 22026355, e-pasts: rasa.salina@patverums-dm.lv