lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Maijā atbalsts nodrošināts 165 starptautiskās aizsardzības personām 16 valstīm

Ievietots: 14.06.2017

Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” informē, ka maijā sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmušas 165 personas no Sīrijas (100), Eritrejas (20), Tadžikistānas (9), Afganistānas (6), Bangladešas (5), Azerbaidžānas (4), Libānas (4), Indijas (3), Krievijas (3), Armēnijas (2), Irākas (2), Kubas (2), Pakistānas (2), Baltkrievijas (1), Kamerūnas (1) un Šrilankas (1).

Pakalpojumu saņēmušo vidū bija 96 pilngadīgas un 69 nepilngadīgas personas, tostarp 23 ģimenes ar un bez bērniem, kā arī 39 individuālas personas.

Līdzīgi kā iepriekš – palīdzība visbiežāk sniegta dokumentu kārtošanā, pavadības nodrošināšanā uz dažādām iestādēm, palīdzības punktiem un jurista/ psihologa konsultācijām. Klienti saņēmuši arī praktisku atbalstu sadzīvisku jautājumu risināšanā, tai skaitā veikti potenciālo dzīvesvietu meklējumi internetā un klātienē.

Pakalpojums tiek nodrošināts Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” un ārpus tā:

> patvēruma meklētājiem, kuriem nepieciešama starptautiskā aizsardzība un kurus Latvija ir uzņēmusi Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas* ietvaros;

> personām, kuras Latvijā ierodas patstāvīgi;

> personām, kuras ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu.

Iepirkuma "Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu" īstenošanas laiks ir no 2016.gada 1.decembra līdz 2018.gada 31.maijam. Pakalpojumu biedrība “Patvērums “Drošā māja”” sniedz Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums 85% apmērā ir piešķirts no Eiropas Sociālā fonda, un 15% finansē Latvijas valsts.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību konsultante, tālr. 22026355, e-pasts: rasa.salina@gmail.com