lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Maijā zināšanas par Latviju apguva divas starptautiskās aizsardzības personu grupas

Ievietots: 29.05.2017

                  

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” informē, ka šā gada maijā sociālekonomiskās iekļaušanas mācību programmā paredzēto piecu nodarbību ciklu noslēgušas divas mācību grupas. Kopā zināšanas par Latviju ieguva 55 personas – 25 pieaugušie un 30 bērni – no Sīrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Tadžikistānas un Bangladešas.

Katrai no mācību grupām bija iespējams uzzināt par Latvijas valsti, valsts iekārtu, vēsturi, kultūru un tradīcijām, saņemt praktisku informāciju par Latviju un pakalpojumiem, par iekļaušanos sabiedrībā, nediskriminācijas principiem, komunikācijas un reliģiskajām atšķirībām, lēmumu pieņemšanu, laika izjūtu, dzīvokļu tirgu, nodarbinātības iespējām, izglītības sistēmu un izglītības apgūšanas iespējām, brīvā laika pavadīšanas iespējām, veselības aprūpes sistēmu, sociālās drošības tīklu un sociālās palīdzības sistēmu Latvijā. Nodarbību laikā tika organizēta arī bērnu iekļaušana apmācībās atsevišķās grupās.

Papildu mācību kursam tika organizētas dažādas informatīvās aktivitātes, kuru mērķis ir veicināt šīs mērķa grupas iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Lai nodrošinātu iespēju iepazīties ar dažādu profesiju apguves iespējām, Viena no grupām maija sākumā devās mācību vizītē uz mācību centru “BUTS”. Savukārt, apmeklējot AS “Laima”, kursantiem bija iespēja iepazīties ar lielāko šokolādes muzeju Baltijas valstīs.

Visās biedrības “Patvērums “Drošā māja”” rīkotajās izglītojošajās aktivitātēs kvalitatīvu saziņu ar mācību kursa dalībniekiem nodrošināja arābu, kurdu, tadžiku un bengāļu valodu zinātāji.

Kopumā laika posmā no 2016.gada 1.jūlija līdz 25.maijam projekta “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām” ietvaros īstenoto mācību kursu apmeklējušas 333 personas.

2016.gada 1.jūlijā uzsāktā projekta mērķis ir nodrošināt starptautiskās aizsardzības personu vajadzībām piemērotus kursus un informatīvos pasākumus, veicinot viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Projekts kopumā ilgst 18 mēnešus, un tā ietvaros paredzēts sniegt atbalstu 530 personām, tai skaitā pieaugušajiem, bērniem un patvēruma meklētājiem bez rakstīt un lasīt prasmēm.

Projektu “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja””. Projekta īstenošanas laiks: 2016.gada 1.jūlijs – 2017.gada 31.decembris. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.  Granta līgums Nr. PMIF/9/2016/1/03.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 22026355, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

 

Mācības par Latviju, maijs 2017
2017. gada maijā sociālekonomiskās iekļaušanas mācību programmā paredzēto piecu nodarbību ciklu noslēgušas divas mācību grupas. Kopā zināšanas par Latviju ieguva 55 personas – 25 pieaugušie un 30 bērni – no Sīrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Tadžikistānas un Bangladešas. Projektu “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja””. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/9/2016/1/03. Ievietots 29.05.2017.