lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Meistarklase "Atklāj savu radošumu" Ukraiņu sievietēm

Ievietots: 21.06.2023

   

Atzīmējot Pasaules bēgļu dienu, 20.jūnijā Biedrībā "Patvērums "Drošā māja"" tikās Ukrainas un Latvijas sievietes, lai kopīgi darbotos radošajā meistarklasē "Atklāj savu radošumu".

Meistarklasi vadīja Olga Yakubauskaya no Baltkrievijas, kura arī ir iebraucēja un lūgusi starptautisko aizsardzību Latvijā. Olga ir baltkrievu opozicionāru aprindās slavena māksliniece.

Kā atzina pasākuma dalībnieces – šī bija iespēja atslēgties no ikdienas steigas un raizēm par situāciju Ukrainā. Izbaudīt šo mirkli, esot „šeit un tagad”. Un prieku, ka pat vissliktākajam „māksliniekam” mākslinieces Olgas vadībā izdevās radīt skaistus darbiņus. Olga sniedza uzmanību katrai no dalībniecēm, lai katra dalībniece ticētu, ka var radīt lielisku zīmējumu. Dalībnieces priecājās arī par iespēju komunicēt latviešu valodā.

Pasākuma otrajā daļā dalībniecēm bija iespēja saņemt juridiskās konsultācijas pie Biedrības konsultantiem un izteikt savu redzējumu par integrācijas aktivitātēm un pieejamiem resursiem Ukrainas civiliedzīvotājiem tiekoties ar pārstāvjiem no Iekšlietu ministrijas, nodibinājuma „Caritas Latvijā”, biedrības "Patvērums "Drošā māja"" un jauniešu radošās apvienības „Trepes”.

Projekts "Sievietes radošuma atslēga!" tiek realizēts laikā no 1. marta līdz 15. novembrim, tas līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.