Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Nodarbība par cilvēktirdzniecību Baldonē pulcē vairāk kā 130 skolēnu

Ievietots: 07.05.2015

Lai informētu par cilvēku tirdzniecību un tās riskiem, 28.aprīlī "Patvērums "Drošā māja"" jaunieši viesojās Baldones Mūzikas pamatskolā Baltajā pilī. Vizītes laikā vismaz 40 1.-9.klašu skolēni - nodarbības par cilvēku tirdzniecību dalībnieki - iepazinās ar problēmas aktualitāti, izspēlēja dažādas situācijas, kā arī iepazinās ar Pretcilvēktirdzniecības informatīvo treileri, kurš raisīja patiesas emocijas skolēnos. Kopumā šajā aktivitātē piedalījās 131 skolēns.

Viens no nodarbības vadītājiem stāsta: "Visbiežāk jaunieši, pirmkārt, zina par prostitūciju un, mazliet padomājot, atceras arī tādu cilvēku izmantošanas veidu kā fiktīvas laulības un piespiedu darbu, taču līdz galam neizprot procesu no vervēšanas līdz ekspluatācijai. Līdz ar to bieži vien viņiem nav pamatzināšanu savas rīcības analīzei un drošības veicināšanai, nemaz nerunājot par palīdzības meklēšanu krīzes situācijās. Baldones mūzikas pamatskolā mēs bijām pirmo reizi, taču patīkami pārsteidza skolēnu sagatavotība - zināšanas par šo tēmu".

Pēc viņa vārdiem, vismaz viena no skolotājām par šo tēmu jau bija stāstījusi, līdz ar to saruna tika sākta jau daudz augstākā līmenī. "Apmācību grupa apzinājās gan daudzas upuru ekspluatācijas formas, gan vervēšanu, gan transportēšanu, gan personas ievainojamības stāvokli. Tātad uzreiz varējām šīs lietas kārtot, atsedzot cilvēku tirdzniecības procesu un, strādājot pie līdzekļiem sevis pasargāšanai".

Jaunieši - nodarbības vadītāji - neslēpj gandarījumu par notikušo nodarbību. Pēc viņu domām, šāda sadarbība būtu ideālais nākotnes modelis – skolēni ar tēmu jau ir iepazīstināti un apzinās riskus, ar kādiem var saskarties dažādās dzīves situācijās cilvēktirdzniecības kontekstā. "Mums kā vienaudžu izglītotājiem, strādājot ar tik sagatavotiem skolēniem, ir tikai jāatgādina un jānostiprina skolēnu jau esošās zināšanas, papildinot tās ar svaigākajām tendencēm".

Aktivitātes notika projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Nodarbība par cilvēktirdzniecību Baldonē

28.aprīlī viesojāmies Baldonē - mūzikas pamatskolā Baltajā pilī, kurā noorganizējām skolas jauniešiem nodarbību par cilvēku tirdzniecību. Paldies skolai un skolotājiem, ka bijāt jau iepriekš par cilvēku tirdzniecību ar jauniešiem runājuši un varējām darboties daudz padziļinātāk! Aktivitāte notika projekta „Multidisciplināras iniciatīvas cilvēku tirdzniecības ierobežošanai” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds" lasiet šeit EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: http://www.eeagrants.lv EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: http://www.eeagrants.org. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"". 08.05.2015.