Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Noritējis trīs dienu saliedējošs pasākums ģimenēm ar bērniem!

Ievietots: 04.06.2014

    

No 31. maija līdz 2. jūnijam Balvos un Gulbenes novada Stāmerienā notika projekta „Tālu no dzimtenes - tomēr mājās” integrācijas pasākumi ģimenēm ar bērniem - trešo valstu valstspiederīgajiem un Latvijas pilsoņiem no vairākiem Latvijas novadiem. 

Aktivitāšu ietvaros bērni un vecāki, gatavojoties teātra izrādes „Mazā raganiņa” uzvedumam kopā ar Balvu Tautas teātra aktieriem, meistarklasēs apguva ritma, elpošanas un ātrrunas vingrinājumus, iemācījās gatavot rekvizītus - puķes,  tīklos ieaust dekorus, sasiet slotas, gatavot  lelles, stendus kā arī citas izrādei vajadzīgās dekorācijas. Mēģinājumos tika iekļauti spēļu elementi, improvizācijas teātra māksla un mīmu mākslas pamati. Klātesošie uzzināja par teātra tradīcijām, festivālu „Kiršu dārzs”, kā arī grūto un atbildīgo darbu, kāds ir gan režisoram,  gan aktieriem.

Viļakas novada Vēršukalna muzejā visi piedalījās  maizes cepšanā. Rotaļās un spēlēs kopā ar folkloras kopu no Upītes visiem bija iespēja piedalīties latviskajās dejās un rotaļās.

Ziemeļlatgales keramikas meistari Dundenieki  ģimenēm ar bērniem palīdzēja  izvirpot no māla vāzes un krūzes, gatavot pogas un citus suvenīrus. Atgriežoties Balvos, visus gaidīja pārsteigums, - Balvu ielās, skanot pūtēju orķestriem, aizvijās festivāla „Latvju bērni danci veda” gājiens, kurš turpinājās Balvu estrādē ar divu stundu koncertu.

Lai uzzinātu par trešo valstu valstspiederīgo iespējām Latvijā, dažādu integrācijas pasākumu laikā dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī seminārā "Latviešu valodas apgūšanas iespējas Latvijā", kā arī praktiskajās nodarbībās MOODLE vides apgūšanai un diskusijā "Imigrantiem pieejamie resursi Latvijā. Sadarbības nozīme integrācijas procesā".

Noslēgumā  visi saņēma tencinājumus  par piedalīšanos un fotokolāžas atmiņai. Uzrunu teica Balvu novada izpilddirektore Inta Kaļva. Gaisā pacēlās degošas laternas, liecinot par draudzību un sadarbību.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Projekta „Tālu no dzimtenes – tomēr mājās” īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Ritineitis”. 

Informāciju sagatavoja: Zinaīda Logina, biedrības "Ritineitis" sabiedrisko attiecību speciāliste

Integrācijas pasākums ģimenēm ar bērniem

No 31. maija līdz 2. jūnijam Balvos un Gulbenes novada Stāmerienā notika projekta „Tālu no dzimtenes - tomēr mājās” integrācijas pasākumi ģimenēm ar bērniem - trešo valstu valstspiederīgajiem un Latvijas pilsoņiem no vairākiem Latvijas novadiem. Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Projekta „Tālu no dzimtenes – tomēr mājās” īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Ritineitis”.