lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Noslēdzas sarunvalodas grupa ukraiņu sievietēm!

Ievietots: 18.08.2023

  

Noslēdzas Latviešu valodas sarunvalodas klubiņa otrās grupas mācības.

Projekta ietvaros tika plānotas 2 Latviešu valodas sarunvalodas grupas. Pirmā grupa uzsāka mācības 24.martā un noslēdzās 9.jūnijā. Otrā grupiņa tika plānota uz vasaras beigām, tomēr pēc lielā pieprasījuma un atsaucības tika uzsākta jau 12.jūnijā. Sievietes tikās 19 reizes biedrībā „Patvērums „Drošā māja””. Šajā laikā gan apmeklējot mācības, gan izmantojot citus biedrības piedāvātos resursus, kā, piemēram, juristu konsultācijas, Bēgļu dienas pasākumu un diskusiju, kā arī ukraiņu sievietēm plānoto Brīvdabas muzeja apmeklējumu. 

Otrā grupiņa noslēdzās 16.augustā. Pēc pēdējās nodarbības grupas dalībnieces kopā ar latviešu valodas pedagogu Ditu Butuli devās nelielā ekskursijā pa Vecrīgu. Šoreiz katrai no dalībniecēm bija jāpastāsta latviešu valodā par kādu no Vecrīgas apskates objektiem. Kā atzina skolotāja Dita, tad daudzas no grupas dalībniecēm ir pārvarējušas bailes un nedrošību uzsākt runāt. Tikai pielietojot valodu praksē ir vērojams liels valodas apguves progress. 

Grupas dalībnieces ir ļoti pateicīgas par šo iespēju piedalīties sarunvalodas klubiņā, jo jutās brīvi un nepiespiesti. Nobaudīja daudz dažādus gardumus lieliskajās kafijas pauzēs. Visas dalībnieces ir ļoti ieinteresētas turpināt apgūt valodu jau nākošajos valodas apguves līmeņos. 

Projekts „Sievietes radošuma atslēga!” tiek realizēts laikā no 1. marta līdz 15. novembrim, tas līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.