Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Notikusi trešā NVO Dialoga platformas organizāciju tikšanās

Ievietots: 10.03.2017

                  

Šā gada 9. martā notika biedrības „Patvērums „Drošā māja”” īstenotā projekta „Informācijas centrs imigrantiem” aktivitāte - NVO Dialoga platforma. Tajā šobrīd ir iesaistījušās 11 nevalstiskās organizācijas, kuru ikdienas redzeslokā ir imigrācijas un integrācijas jautājumi. Pasākumā piedalījās arī Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas pārstāves.

Tikšanās pirmajā daļā biedrības „Patvērums „Drošā māja”” konsultante Agita Misāne dalījās ar iegūto informāciju 3. Eiropas Migrācijas forumā, kas notika 2.-3. martā Briselē. Viņas stāstīto papildināja Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vecākā referente Anita Zorgenfreija, kura arī piedalījās šī foruma darbā.

Ilze Meilande un Irina Vasiljeva no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas klātesošos informēja par Rīgas pilsētas integrācijas programmas aktualitātēm, īpaši Rīgas domes aktuālajiem projektiem - „Uzņemošās pilsētas” un „AMITIE CODE”, kā arī  par sabiedrības integrācijas projektu konkursiem nevalstiskajām organizācijām.

„Latvijas Cilvēktiesību centrs” pārstāve Svetlana Djačkova un Baltijas Sociālo zinātņu institūta pētniece Inese Šūpule stāstīja par pētījumiem, kas patlaban tiek īstenoti viņu pārstāvētajās organizācijās.

Anita Īvāne no biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” informēja par projektu konkursu “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai”, kura ietvaros plānots piešķirt finansējumu projektiem, kas veicinātu Rīgas plānošanas reģionā starpkultūru dialogu un pilsoniskās sabiedrības attīstību, mazākumtautību NVO darbu un uzlabotu romu integrāciju sabiedrībā. Vairāk informācijas par konkursu: http://nvo.lv/lv/news/publication/izsludinats-projektu-konkurss-rigas-regiona-nvo-iz-8164/.

NVO Dialoga platformas tikšanās otrā daļa notika biedrības „Kultūras un izglītības centrs „Miras”” telpās, kur atrodas arī musulmaņu lūgšanu nams. Imams Muhameds Giga un citi biedrības pārstāvji dalījās pieredzē un pārdomās par to jaunatbraucēju integrācijas problēmām, kas ieradušies no muslulmaņu valstīm. „Kultūras un izglītības centrs „Miras”” ir aktīvs NVO Dialoga platformas dalībnieks.

Pērn projekta „Informācijas centrs imigrantiem” ietvaros notika divas NVO Dialoga platformas tikšanās - 2016.gada 9.septembrī  Rīgā un 24.novembrī  Cēsīs. Šādu tikšanos mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību un veidot labvēlīgu un atvērtu vidi biedrībām un nodibinājumiem darbā ar imigrantiem.

Jau kopš 2016.gada 18.maija projekta „Informācijas centrs imigrantiem” ietvaros biedrība “Patvērums “Drošā māja”” veido ilgtspējīgu koordinācijas sistēmu imigrantu atbalstam nacionālā līmenī. "Informācijas centrs imigrantiem" darbojas kā vienas pieturas aģentūra, nodrošinot informāciju un atbalstu trešo valstu pilsoņiem, sniedzot profesionālu atbalstu pakalpojumu sniedzējiem visās Latvijas pašvaldībās, koordinē pakalpojumu apzināšanu un pieejamību dažādām imigrantu grupām. Projekts tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 22026355, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

 

NVO Dialoga platformas tikšanās, 9.marts

Šā gada 9. martā notika biedrības „Patvērums „Drošā māja”” projekta „Informācijas centrs imigrantiem” ietvaros trešā rīkotā NVO Dialoga platformas tikšanās. Tās ietvaros tikšanās dalībnieki viesojās arī biedrības „Kultūras un izglītības centrs „Miras”” telpās, kur atrodas musulmaņu lūgšanu nams. Projekts "Informācijas centrs imigrantiem" tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1. Ievietots 10.03.2017.