lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Pasaules bēgļu diena 2023

Ievietots: 20.06.2023

20. jūnijā ir Pasaules bēgļu diena, kuru iedibināja Apvienoto Nāciju organizācija. Šodien mēs svinam to cilvēku spēku un drosmi, kuri, lai izbēgtu no vardarbības un vajāšanas, bijuši spiesti pamest savas mājas un izdzīvot citā valstī.

Vai bēgļi ir arī Latvijā? Jā, kopš Ukrainas kara sākuma mēs diemžēl atbildam apstiprinoši, pat ilgi nedomājot. Vakar Liepājā, Pasaules bēgļu dienas priekšvakarā, gan ukraiņi, gan liepājnieki pulcējās uz pasākumu-diskusiju “Kā ir būt bēglim Liepājā?”

Diskusijas vadītājs Ansis Bogustovs deva vārdu gan bēgļiem, gan paneļa dalībniekiem: ANO Bēgļu aģentūras, biedrības “Patvēruma “Drošās māja””, Liepājas domes un viesnīcas “Hotel Amrita” pārstāvjiem. Risinājās dialogs par to, kāda ir Ukrainas bēgļu praktiskā un emocionālā situācija Liepājā. Saruna atklāja, ka bēgļi nav tikai cilvēki, kas sagaida un saņem palīdzību. Viņi ir arī  tie, kas grib un var dot ieguldījumu savas mītnes valsts dzīvē, ekonomikā, kultūrā.

Pasākuma saimniece, biedrības “Patvēruma “Drošās māja”” Kurzemes koordinatore Līga Krēsliņa bija sarūpējusi vairākus priecīgus pārsteigumus pirmsjāņu  noskaņā. Uzstājās folkloras ansamblis “Atštaukas”, notika ekskursija pa vēsturisko Hoijeres kundzes viesu namu. Un vēl ilgi Liepājas vēsturiskā kvartāla pagalmā notika draudzīgas sarunas, ēdot bezgala garšīgu, turpat pagalmā uz dzīvas uguns vārītu zupu un Jāņu sieru.

Vai ukraiņu civiliedzīvotāji ir vienīgie bēgļi Latvijā? Mēs zinām, ka pie mums patvērumu atraduši bēgļi arī no citām valstīm, no citām pasaules malām. Viņi, tāpat kā ukraiņi, ir cilvēki, kam vajadzīga palīdzība, un arī viņi var dot un dod ieguldījumu Latvijas dzīvē.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Pasaules bēgļu dienas pasākums Liepājā