lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

"Patvēruma "Drošā māja"" eksperte piedalās Latvijas Radio raidījumā un runā par cilvēku tirdzniecības gadījumu

Ievietots: 06.03.2024

Latvijas Radio 1 raidījums “Atvērtie faili” šķetina lietu, kas saistīta ar cilvēku tirdzniecību “rehabilitācijas"  centros.  Slēpjoties zem cēla mērķa, cilvēkus nodarbināja fiziski smagā, ilgstošā darbā, par padarīto nemaksājot atlīdzību.

Mūsu "Patvērums "Drošā māja" juriste Gita Miruškina piedalās raidījumā, jo pēc cilvēku tirgotāju aizturēšanas sniedzām palīdzību šīs shēmas upuriem

Kā upuri nonāca “rehabilitācijas” centros? Gita stāsta: "Biežākais stāsts bija, – vai nu viņus uzrunājis kaut kur Rīgā, patversmes tuvumā, kāds labi ģērbts jaunietis vai vīrietis, vai pie zupas virtuvēm, kas aicināja, uzrunāja, bija ļoti atklāts, ka — es redzu, ka tev ir problēmas, vai tu negribi tikt no tām vaļā?"

Kādu iespaidu šie cilvēki (upuri) atstāja? "Tāds bija iespaids, ka šie cilvēki ir ļoti nedroši, iebaidīti un tātad ir atkarīgi no šiem vadoņiem, priekšniekiem, brigadieriem, kā nu viņus sauc.

Noklausies visu raidījumu un uzzini vairāk:

 

 

”“Patvērums “Drošā māja”” palīdz cilvēku tirdzniecībā cietušajiem. Ja tev ir kaut vai tikai aizdomas, ka ciet vai esi liecinieks cilvēku tirdzniecībai, zvani uz Uzticības tālruni: +371 28612120, un mūsu speciālisti palīdzēs saprast situāciju un adekvāti rīkoties!