lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Patvēruma meklētāji apmeklē Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju

Ievietots: 08.05.2024

3. maijā vairāk kā 50 patvēruma meklētāju un Latvijas iedzīvotāju devās uz Latvijas Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju, lai kopā svinētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Šie svētki ir nozīmīgi katram Latvijas iedzīvotājam, tāpēc mēs vēlējāmies iepazīstināt ar šiem svētkiem tos cilvēkus, kas uz dzīvi Latvijā ieradušies nesen. Kopā izstaigājām muzeja takas. Klājām uz galda baltos galdautus un kopā pusdienojām, kopā arī dziedājām latviešu tautas dziesmas. Kā atzina pasākuma dalībnieki, viņiem šī bija fantastiska diena, un noteikti atgriezīsies šajā muzejā uz garākām pastaigām. Dalībnieki arī uzzināja daudz ko jaunu par Latviju un priecājās iepazīt vairākus Latvijas iedzīvotājus. 

Diena bija negaidīti saulaina un silta. Sievietes un meitenes salasīja pienenes un izveidoja sev pieneņu vainadziņus. Klātesošie priecājās par kopā būšanu un daudz pozitīvajām emocijām, ko dienas laikā guvuši.

Projektu "Juridiskā palīdzība, psihosociālais atbalsts un kopienas iesaistes pasākumi patvēruma meklētājiem un bēgļiem Latvijā " biedrība “Patvērums “Drošā māja”” īsteno sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).