lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Piedalies Starptautiskās migrantu dienas pasākumā - 18. decembrī!

Ievietots: 11.12.2012

Visas pasaules, tai skaitā Latvijas iedzīvotāji ik dienas izjūt migrācijas sekas. Daudzās ģimenēs vecāki vai bērni ir emigrējuši uz citām valstīm labāka darba meklējumos, ģimenes apvienošanas, izglītības iegūšanas vai citu iemeslu dēļ. Tādu pašu iemeslu dēļ citu valstu pilsoņi no, piemēram, Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, ASV, Kanādas u.c., ieceļo Latvijā.

Savukārt Latviju par drošu valsti uzskata bēgļi no Afganistānas, Irānas, Sīrijas, jo šajās valstīs norisinās karadarbība.

Pasaulē migrācijas process nav jauns fenomens, tomēr katra valsts atšķirīgi skatās uz emigrācijas un imigrācijas plūsmu un tās radīto pienesumu, cēloņiem vai sekām. 

Starptautiskās migrantu dienas ietvaros – 18. decembrī, biedrība „Patvērums „Drošā māja”” organizē pasākumu „Vanishing the borders*”. Tā laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar irāņu, indiešu, ukraiņu un citu tautību pārstāvju pieredzi, ieklausoties „dzīvo grāmatu” dzīvesstāstos. Pasākums notiks 18. decembrī no plkst. 15:00 līdz 19:00, grāmatnīcā „Robert’s Books”, Rīgā, Dzirnavu ielā 51.

Pasākuma dalībnieki – „dzīvās grāmatas” – ir imigranti no vairākām pasaules valstīm, kuri stāstīs par savu dzīvi savā mītnes valstī un to, kādi iemesli viņus ir atveduši uz Latviju un kādu viņi saredz savu nākotni.

*robežu nojaukšana (no angļu valodas)

Informāciju ievietoja:

Rasa Saliņa

(+371) 22026355

rasa.salina@gmail.com