lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Saulgrieži Cēsīs kopā pulcināja arī Vidzemē dzīvojošos ārvalstniekus

Ievietots: 28.06.2017

                   

21.jūnija rīts Cēsu Viduslaiku pils dārzs tika ieskandināts ar vasaras Saulgriežu dziesmām. Informācijas centrs imigrantiem (ICI) pils dārzā vienkopus bija aicinājis Cēsu pusē dzīvojošos ārvalstniekus, lai iepazīstinātu ar gada garākās dienas latviešu tradīcijām. 

Dažādu tautību pārstāvji – latvieši, ķīnieši un krievi kopā klāja cienasta galdu, mācījās pīt vainagus no Jāņuzālēm, siet pirts slotiņas un kopā ar brīvprātīgajiem radīt latviskās rakstu zīmes. Bērni kopīgi muzicēja, un visi - gan vecāki, gan jaunāki jautri devās rotaļdejās.

Par iemesliem, kāpēc šāds pasākums ārvalstniekiem tika rīkots tieši Cēsīs, stāsta ICI reģionālā kontaktpunkta vadītāja Baiba Zalcmane: “Nupat ir apritējis gads, kopš Cēsīs darbojas Informācijas centrs, kas kalpo kā atbalsts tiem ieceļotājiem, kuri par savu dzīvesvietu ir izvēlējušies Vidzemi. Tuvojoties Jāņu dienai, mēs saņēmām daudz jautājumu no ārvalstniekiem par to, kāpēc latvieši katru gadu svin šos svētkus, dedzina ugunskurus, pin vainagus un iet rotaļās. Labākais veids, kā atbildēt uz šiem jautājumiem, mūsuprāt, bija iepazīstināt ar latviešu saulgriežu tradīcijām klātienē”. Viņa stāsta, ka par lielo interesi liecināja arī fakts, ka Cēsu novadā dzīvojošie ķīnieši arī paši īpaši bija gatavojušies šim notikumam, un katrs bija sarūpējis cienastu, ar ko pacienāt pašus pasākuma rīkotājus un viesus.

“Neskatoties uz to, ka ne visi viesi runāja latviešu, krievu vai angļu valodās un pastāvēja valodas barjera, šis pasākums parādīja, ka sirsnība valodu neprasa. Kopīgi darbojoties, mēs ne mirkli nejutām saziņas valodas trūkumu, jo viens otru sapratām bez vārdiem – caur patiesu smaidu un emocijām!” piedzīvotajā dalās B.Zalcmane.

Dalībnieki bija ļoti iepriecināti par iespēju svinēt latviešu svētkus kopā un izjust lielāku piederību mūsu valstij, kā arī satikt savus tautiešus. Tegsijs no Ķīnas: “Šīs bija brīnišķīgas viesības! Mēs ļoti novērtējam latviešu vēsturiskās un kultūras tradīcijas, mūziku, folkloru un svētkus. Tie ir ļoti skaisti! Paldies, Jums par iespēju šādās svinībās piedalīties, un es pateicos par Informācijas centra sniegto atbalstu”.

Pasākuma noslēgumā viesiem bija iespēja doties ekskursijā pa Viduslaiku pils teritoriju, apciemojot Zāļu sievu un Seno rotu meistaru.

Informācijas centra kolektīvs vēlas pateikties Cēsu tūrisma informācijas centram - par iespēju rīkot un iepriecināt ārvalstu viesus ar šī pasākuma rīkošanu pils dārzā, kā arī par viesmīlīgu uzņemšanu. Par sarūpētajiem cienastiem paldies vēlamies teikt arī vietējiem uzņēmējiem – Cēsu alum par dzērieniem, kā arī Straupes pienam, kas sniedza iespēju ikvienam baudīt īstu Jāņu sieru!

Nākamais pasākums Cēsīs paredzēts jau šā gada augustā, kad ciemos pie sevis aicinās Cēsīs dzīvojošie ķīnieši, lai ikvienu interesentu iepazīstinātu ar savu kultūru un tradīcijām!

Informācijas centrs imigrantiem tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Centra darbību nodrošina un attīsta biedrība „Patvērums „Drošā māja”. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 22026355, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Saulgrieži Cēsīs, 21.06.
21.jūnija rīts Cēsu Viduslaiku pils dārzā tika ieskandināts ar vasaras Saulgriežu dziesmām. Informācijas centrs imigrantiem (ICI) pils dārzā vienkopus bija aicinājis Cēsu pusē dzīvojošos ārvalstniekus, lai iepazīstinātu ar gada garākās dienas latviešu tradīcijām. ICI tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Centra darbību nodrošina un attīsta biedrība „Patvērums „Drošā māja”. Granta līgums Nr. PMIF/12/2016/1/1. Ievietots 28.06.2017.