lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Sievietes apmeklē Brīvdabas muzeju!

Ievietots: 14.08.2023

Saulainā 12.augusta rītā sievietes no Ukrainas un Latvijas satikās pie Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja, lai kopīgi piedzīvotu šo aizraujošo un piepildīto dienu.

Sākumā dalībnieces iepazīstināja ar sevi un pastāstīja, ko sagaida no šīs dienas.

Ukraiņu sievietēm šī bija pirmā iepazīšanās ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Savukārt Latvietes atzina, ka sen nav bijušas šajā muzejā.

Izzinošās ekskursijas laikā dalībnieces aplūkoja latviešu lauku sētas. Meklēja kopīgo un atšķirīgo. Un bija pārsteigtas, ka katrs novads ir tik ļoti atšķirīgs.

Pēc lieliskās ekskursijas cauri muzeja līkločiem, sievietes aizrautīgi diskutējot un daloties katrai savā dzīves redzējumā devās uz blakus muzejam esošo māju, kur dalībnieces tika sagaidītas ar atspirdzinošiem dzērieniem un dažādām latviskām uzkodām. Arī ukrainietes vēlējās izrādīt cieņu un bija līdzi atvedušas gardu ciemakukuli.

Sievietes turpināja dienas programmu ar tikšanos ar dejas terapeiti Danu Fedulovu, lai piedalītos sievišķīgā diskusijā par Sievietes lomu sabiedrībā. Dana pastāstīja, kādas ir latviešu sievietes (izglītībā, karjerā, ģimenē, uc).  Dalībnieces iesaistījās   diskusijā  par  sievietēm Ukrainā un Latvijā, salīdzinot abu kultūras – līdzīgo un atšķirīgo.

Lai izkustētos un, lai labāk sajustu savu ķermeni, Dana aicināja visas sievietes piedalīties deju kustības terapijā.

Enerģijas apmaiņa, kas notika starp sievietēm deva spēku un iedrošināja neapstaties, lai sasniegtu savus mērķus.

Dalībnieces atzina, ka šī bija brīnišķīga diena, gan izzinoša, gan emocionāli piepildīta. Un liela vērtība būs iegūtās jaunās draudzības.

Projekts „Sievietes radošuma atslēga!” tiek realizēts laikā no 1. marta līdz 15. novembrim, tas līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.