Ar mērķi nodrošināt preventīvas aktivitātes cilvēktirdzniecības mazināšanai, kā arī sniegt atbalstu cilvēku tirdzniecībā cietušām personām, no 2019.gada novembra biedrība “Patvērums “Drošā māja”” īsteno projektu “Starts jaunai dzīvei”, ko finansiāli atbalsta ilggadējs tās sadarbības partneris „Philip Morris International”.
„Jau trīs gadus pēc kārtas – 2017/2018/2019 – biedrības "Patvērums "Drošā māja"" organizētā nometnē tiekas cilvēki, kuri ir cietuši no cilvēktirdzniecības. Nometnes laikā ar dažādām neformālām izglītības metodēm tās dalībniekiem tiek sniegts psihoemocionālais atbalsts. Arī šogad nometnes dalībnieki bija iepriecināti un ļoti pateicīgi par iespēju piedalīties nometnē un saņemt atbalstu,” stāsta projekta vadītāja Gunta Vīksne. „Dalībnieki atzina, ka šādas tikšanās dod spēku turpināt savu dzīvi, aizmirst notikušo un ar pozitīvāku attieksmi doties ikdienas gaitās.”
Papildus praktiskai atbalsta sniegšanai cietušajiem, biedrība turpināja darbu arī pie cilvēktirdzniecības prevences.
„2018.gada decembrī - nometnes dalībnieki pirmo reizi deva iespēju ielūkoties savās sajūtās arī citiem, savas emocijas un atmiņas uzliekot uz papīra. Šīs sajūtas pārtapa par izstādes „Kāpnes augšup” eksponātiem – 12 cilvēktirdzniecības īstenības mirkļiem, kas atainotas fotokanvās. Pērn izstāde tika atklāta Iekšlietu ministrijā – starptautiskas konferences par cilvēktirdzniecību ietvaros, kā arī tika izstādīta nevalstiskajās organizācijās Rīgā. Šogad projekta „Starts jaunai dzīvei” ietvaros šī izstāde turpināja savu preventīvo darbu, viesojoties dažādās Latvijas pašvaldībās – Pilsrundālē, Jēkabpils un Gulbenē,” norāda G.Vīksne.
Izstādes „Kāpnes augšup” radošā režisore Aiga Dzendoletto uzsver, ka ar izstādes mērķis ir rosināt aizdomāties, ka kāds potenciālais upuris var būt mums līdzās visā Latvijā. „Atklājot izstādi novados, mēs šogad vēlējāmies ar nelielu ekspertu sarunu, diskusiju iepazīstināt cilvēkus ar šo problēmu, kas šķiet mums visiem tāla un it kā neskaroša. Taču statistika rāda pretējo. Izstādes ietvaros ikvienam interesentam bija iespēja ne tikai aplūkot fotokanvas, bet arī sarunāties ar biedrības ekspertiem un uzdot sev interesējošos jautājumus”. Viņa norāda, ka katra tikšanās tika iesākta ar emocionālu, tieši projektam tapušu dziesmas klipu, kas palīdz emocionālāk popularizēt biedrības izveidoto un nodrošināto prevencijas tālruni cilvēktirdzniecības gadījumu novēršanai 28612120 https://www.youtube.com/watch?v=WDRlMhdqHR4

Kopumā, viesojoties trīs Latvijas pašvaldībās, izstāde pievērsa ne tikai vietējo iedzīvotāju, bet arī reģionālo masu mediju uzmanību, kas aktīvi atspoguļoja izstādes norisi savā dienaskārtībā.
Cilvēku tirdzniecība kā mūsdienu verdzības forma ir starptautiska problēma, kurā iesaistītas teju visas pasaules valstis, saņemot vai, nosūtot pārdotos cilvēkus.
Jau kopš 2009. gada cilvēku tirdzniecības mazināšanā ir aktīvi iesaistījusies biedrība „Patvērums „Drošā māja”” – regulāri rīkojot sabiedrības informēšanas kampaņas, kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai, kā arī organizējot dažādas apmācības Rīgas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām.
Projekts noslēgsies 2020.gada 28.februārī.
Pagājušā gada sākumā tapa izstāde "Kāpnes augšup", kas ļauj iepazīties ar 12 cilvēktirdzniecības īstenības mirkļiem. Pērn tā tika izstādīta nevalstiskajās organizācijās Rīgā, kā arī guva rezonansi starptautiskajā konferencē “Cilvēku tirdzniecība – noziegums ar pārāk maz notiesājošiem spriedumiem un pārāk daudz upuriem” ietvaros.
2020.gada 16.janvārī plkst. 16:00 izstāde tiks atklāta Gulbenē, lokālā "Siltumnīca" (Skolas ielā 1b). Izstāde būs apskatāma aptuveni vienu nedēļu.
"Vēlamies iesākto turpināt un ar fotokanvu palīdzību rosināt aizdomāties, ka kāds potenciālais upuris var būt mums līdzās visā Latvijā. Vēlamies ar nelielu ekspertu sarunu, diskusiju iepazīstināt cilvēkus ar šo problēmu, kas šķiet mums visiem tāla un it kā neskaroša. Bet fakti liecina, ka tā nav… Cilvēktirdzniecība kā sērga, pieņemot dažādas formas un metodes, izplatās un vairs neattiecas tikai uz meitenēm, kas neapdomīgi nonāk viltus laulību gūstā, bet arī patiesos verdzības darbos gan sievietēm, gan arī vīriešiem. Protams, priecāsimies, ja tās paspēs apskatīt pēc iespējas vairāk cilvēku ne tikai izstādes prezentācijas dienā. Atklāšanā būs iespēja dzirdēt vairāk par šo aktualitāti. Pasākumā piedalīsies biedrības "Patvērums "Drošā māja"" un projekta vadītāja Gunta Vīksne, patiesi daudz šajā jomā pieredzējusī juriste Gita Miruškina," norāda projekta radošā režisore Aiga Dzendoletto. "Ar speciālistiem būs iespēja parunāties un uzdot arī jautājumus pie tējas tases arī pēc oficiālās izstādes atklāšanas."
Viņa norāda, ka tikšanās tiks iesākta ar emocionālu, tieši projektam tapušu dziesmas klipu, kas mums palīdz emocionālak popularizēt prevencijas tālruni cilvēktirdzniecības gadījumu novēršanai https://www.youtube.com/watch?v=WDRlMhdqHR4
Cilvēktirdzniecība ikviena cilvēka dzīvē atstāj neizdzēšamas pēdas. Arī daudzus gadus pēc rehabilitācijas tā turpina būt par daļu no cilvēka dzīves. To gribas aizmirst, sadedzināt, tomēr.. tā paliek atmiņās.
Jau trīs gadus biedrības "Patvērums "Drošā māja"" organizētā nometnē tiekas cilvēki, kuri ir cietuši no šīs mūsdienu verdzības. Pirmspēdējā - 2018.gada decembrī - tās dalībnieki savās sajūtās pirmo reizi deva iespēju ielūkoties arī citiem. savas emocijas un atmiņas uzliekot uz papīra.
Neskatoties uz piedzīvoto, cilvēkam vienmēr paliek vēlme doties augšup. Ceram, ka ikviens, kurš ar šādiem notikumiem savā dzīvē ir saskāries, atradīs savas KĀPNES. Atradīs sevī spēku doties tālāk un augstāk!
Izstādes idejas autors - biedrība "Patvērums "Drošā māja"", projekts cilvēku tirdzniecības prevencei un cietušo atbalstam "Kāpnes augšup". Projekta vadītaja Gunta Vīksne, izstādes radošā vadītāja: režisore Aiga Dzendoletto.
Liels paldies sociāli atbildīgam uzņēmumam SIA "HANSAFLEX HIDRAULIKA" par finansiālo atbalstu kanvu izgatavošanā!
Cilvēku tirdzniecība kā mūsdienu verdzības forma ir starptautiska problēma, kurā iesaistītas teju visas pasaules valstis, saņemot vai nosūtot pārdotos cilvēkus.
Jau kopš 2009. gada cilvēku tirdzniecības mazināšanā ir aktīvi iesaistījusies biedrība „Patvērums „Drošā māja”” – regulāri rīkojot sabiedrības informēšanas kampaņas, kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai, kā arī organizējot dažādas apmācības Rīgas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām.
Piebilstams, ka, lai ikvienam sniegtu iespēju saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un sniegtu palīdzību cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs, biedrība "Patvērums "Drošā māja"" ir izveidojusi un nodrošina arī diennakts Uzticības tālruni cilvēku tirdzniecības mazināšanai (+371) 28612120! Zvani un meklē palīdzību! Pasargā sevi un savus tuviniekus!
Biedrība "Patvērums "Drošā māja"" informē, ka šā gada 30.11.-1.decembrī projekta "Starts jaunai dzīvei" ietvaros biedrība organizēja divu dienu nometni. Tajā piedalījās desmit personas, kuras cietušas no cilvēktirdzniecības. Nometnes laikā tās dalībniecēm ar dažādām neformālām izglītības metodēm tika sniegts psihoemocionālais atbalsts, kā bija nodrošināta iespēja piedalīties radošās darbnīcās.

Cilvēku tirdzniecība kā mūsdienu verdzības forma ir starptautiska problēma, kurā iesaistītas teju visas pasaules valstis, saņemot vai nosūtot pārdotos cilvēkus.
Cilvēku tirdzniecības mazināšanā biedrība „Patvērums „Drošā māja”” ir aktīvi iesaistījusies jau kopš 2009. gada – regulāri rīkojot sabiedrības informēšanas kampaņas, kuru galvenais mērķis ir informēt un piesaistīt sabiedrības uzmanību cilvēku tirdzniecības problemātikai, kā arī organizējot dažādas apmācības Rīgas pašvaldības policistiem, sociālajiem darbiniekiem, žurnālistiem un citām mērķa grupām.
Lai ikvienam sniegtu iespēju saņemt informāciju par nepieciešamo rīcību konkrētajā situācijā un sniegtu palīdzību cilvēku tirdzniecības gadījumos Latvijā vai ārvalstīs, biedrība "Patvērums "Drošā māja"" ir izveidojusi un nodrošina arī diennakts Uzticības tālruni cilvēku tirdzniecības mazināšanai (+371) 28612120! Zvani un meklē palīdzību! Pasargā sevi un savus tuviniekus!
Projektu "Starts jaunai dzīvei" finansiāli atbalsta „Philip Morris International”. Projekta norises laiks: 2019.gada 29.novembris – 2020.gada 29.februāris.