lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Tiekas organizācijas, kas sniedz atbalstu cilvēku tirdzniecībā cietušām sievietēm

Ievietots: 09.10.2023

         

3. oktobrī Hihonas (Gijón) pilsētā Spānijā tikās projekta NET-WORKS dalīborganizāciju pārstāvji. Šī projekta mērķis ir palīdzēt cilvēku tirdzniecībā cietušajām sievietēm – trešo valstu pilsonēm. Partneri ir nevalstiskās organizācijas no Itālijas, Spānijas, Lietuvas, Zviedrijas, Vācijas un Latvijas.

Tikšanās mērķis bija pārrunāt to, kā cilvēku tirdzniecībā cietušajām palīdzēts šajā projektā, liekot uzsvaru uz viņu ilgtermiņa integrāciju un īpaši fokusējoties uz nodarbinātību. Palīdzība ir bijusi dažāda – no valsts valodas līdz jaunu profesiju apguvei, psiholoģisks atbalsts, autovadītāja apliecības iegūšana, prakses vietas jaunajā profesijā, kā arī praktiska finansiāla palīdzība akūtās situācijās (ārsta apmeklējums, mājokļa rēķinu apmaksa u.tml.) Šajā projektā tika atbalstīti arī cietušo sieviešu nepilngadīgie bērni, kurus vislielākajā mērā iespaido situācija, kurā nokļuvušas viņu mātes.

Tikšanās noslēgumā pārrunāja projekta tālākos soļus. Viens no uzdevumiem – katra dalīborganizācija rīkos konferenci savā valstī. Konferences mērķis būs aktualizēt projekta laikā apzinātos problēmjautājumus.

Arī “Patvērums “Drošā māja”” rīkos šādu pasākumu, precizējoša informācija sekos.