lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Ukraiņu sieviešu atbalsta grupas otrā tikšanās Liepājā

Ievietots: 20.03.2023

Liepājā notika jau otrais sieviešu atbalsta grupas vakars. Šajā reizē sievietēm bija tikšanās ar sociālo darbinieci Kristīnu Erodu. Kristīna strādāja pie savstarpējās saiknes veidošanas grupā, lai turpmākās tikšanās reizēs sievietes spētu arvien vairāk viena otrai uzticēties.

Sievietes tika aicinātas iepazīstināt ar sevi un pastāstīt par saviem hobijiem. Viņas ļoti atklāti par to stāstīja. Katra izvēlējās arī minēt, kur šobrīd ir viņu ģimenes, – vai kopā ar viņām Liepājā, vai palikuši Ukrainā. Runājot par hobijiem, viņas stāstīja par "pirms" un "pēc", vairāki hobiji ir tikuši pārtraukti, kopš nācās pamest Ukrainu. Līdz kara sākumam viņām ļoti patika ceļot, lasīt grāmatas, iepazīties ar cilvēkiem, tikties ar cilvēkiem, bet tikties klātienē, nevis onlainā vai telefonos. Viņām bija dažādi radoši hobiji, kurus šobrīd ir nācies pārtraukt, jo finanses pietiek tikai pirmās nepieciešamības vajadzībām. Esot Latvijā, viņas mēģina rast iespēju sevi fiziski nodarbinot – joga, sporta zāle –  pārgājieni, lai novērstu domas no negatīvā.

Kad viņas tika aicinātas pastāstīt par pārējām, ko sadzirdēja un ko uzzināja, tad vairums minēja, kā iepazinušās un kur pirmo reizi viena otru pamanījušas Liepājā. Šo visu stāstot bija gan smiekli, gan asaras, tāpēc ļoti svarīgi bija tas, ka sievietes uzreiz viena otru centās atbalstīt un uzmundrināt.

Pasākuma otrajā daļā dalībniecēm bija iespēja radoši darboties, veidojot sapņu ķērājus. Tie tapa visdažādākie, bet krāsas pārsvarā tika izvēlētas Ukrainas karoga. Skumjas pēc mājām ir jūtamas it visā. Darbojoties vienai no sievietēm bira asaras. Viņa pastāstīja, ka mājās viņa vienmēr darbojusies radoši, pat nelielu biznesu bija uzsākusi – veidojusi papīra ziedu pušķus, pati savu dzīvokli iekārtojusi, veidojot līdz sīkākajai detaļai. Taču, kad sācies karš, finansiālu apsvērumu dēļ viņai nav bijusi iespēja radoši darboties, jo šeit jācīnās par izdzīvošanu.

Darbojoties sieviešu starpā risinājās sarunas, turpinot stāstīt par sevi. Kā pašas dalībnieces atzina pasākuma noslēgumā, pats svarīgākais bija kaut uz mirkli atslēgties no negatīvām domām un iepazīt jaunus draugus, ar kuriem turpmāk tiksies arī ārpus piedāvātajiem pasākumiem.

Projekts "Palīdzība un integrācijas pasākumi sievietēm-bēglēm Latvijā" tiek īstenots sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Ukraiņu sieviešu atbalsta grupas otrā tikšanās Liepājā