Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Uzsākts ievadkursa par Latviju nodarbību cikls

Ievietots: 02.12.2015

        

Šā gada 23.novembrī biedrība „Patvērums „Drošā māja”” uzsākusi  īstenot mācību programmu – ievadkursu par Latviju patvēruma meklētājiem no dažādām valstīm, kuri gaida Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmumu par statusa piešķiršanu. Plānots, ka aktivitāte ilgs līdz 2016. gada 29.janvārim.

Biedrības pārstāvji norāda, ka, uzsākot mācības, tika izstrādāta īpaši patvēruma meklētājiem piemērota mācību programma par tādām tēmām kā - vispārīga informācija par Latvijas valsti, valsts iekārtu, vēsturi, kultūru un tradīcijām, praktiska informācija par Latviju un pakalpojumiem, informācija par iekļaušanos sabiedrībā, nediskriminācijas principi, komunikācijas un reliģiskās atšķirības, lēmumu pieņemšana, laika izjūta, dzīvokļu tirgus, nodarbinātības iespējas, izglītības sistēma un izglītības apgūšanas iespējas, brīvā laika pavadīšanas iespējas, veselības aprūpes sistēma, sociālās drošības tīkls un sociālās palīdzības sistēma Latvijā.

Mācības notiek, iekļaujot gan teorētisko zināšanu apgūšanu, gan veicot praktiskos uzdevumus.  Lai nodrošinātu kvalitatīvu saziņu, tai skaitā sniegtu atbildes uz nodarbību apmeklētāju jautājumiem, ievadkursa aktivitāšu ietvaros tiek piesaistīti dažādu valodu tulki vai valodu zinātāji. Nodarbību laikā tiek organizēta bērnu pieskatīšana vai nodrošināta bērnu iekļaušana apmācībās. Lai nodrošinātu mācību regulāru apmeklējumu, kursantu grupai tiek nodrošināta arī pavadonība no patvēruma meklētāju izmitināšanas centra „Mucenieki” uz un no mācību norises vietu.

Info lapa krievu valodā          Info lapa angļu valodā            Info lapa arābu valodā

30.novembrī uz biedrības "Patvērums "Drošā māja"" rīkoto pirmo no piecām šogad paredzētajām nodarbībām par Latviju bija ieradušies kopumā 40 pieaugušie patvēruma meklētāji un 15 bērni no PMIC  "Mucenieki". Mācības notika divās grupās (no rīta un pēcpusdienā), un to ietvaros dalībnieki apguva divas tēmas – “Vispārīga informācija par Latviju” un “Sociālās drošības tīkls Latvijā”. Informācija tika sniegta krievu, angļu, arābu un kurdu valodās.

Nodarbības vadītāja Gunta Vīksne stāsta, ka interese un iesaistīšanās mācību procesā no patvēruma meklētāju puses bijusi pat lielāka nekā plānots. „Nodarbību procesā cilvēki bija atvērti un uzdeva daudz jautājumu. Ar īpašu patiku un entuziasmu dalībnieki piedalījās radošajās nodarbībās, veidojot kolāžas un daloties zināšanās un iespaidos par Latviju.” Kamēr pieaugušie mācījās, arī bērni kopā ar brīvprātīgajiem spēlēja dažādas spēles, zīmēja un ar interesi apguva latviešu valodas vārdiņus.

Pēc nodarbības dalībnieki atzina, ka nodarbībā saņemtā informācija ir praktiski pielietojama, un viņi ar interesi gaida nākamo nodarbību, lai vairāk uzzinātu par dzīvi Latvijā.

Jau kopš 2007.gada biedrībā „Patvērums „Drošā māja”” darbojas starpprofesionāļu komanda patvēruma meklētāju, bēgļu un personu ar alternatīvo statusu atbalstam. Astoņu gadu laikā biedrība ir īstenojusi  9 Eiropas Bēgļu fonda atbalstītus projektus, kuru ietvaros gadā vidēji nodrošinājusi juridisko, sociālo, medicīnisko un materiālo palīdzību ~80 mērķa grupas pārstāvjiem, kā arī, organizējot izglītojošus seminārus, dalījusies praktiskajās zināšanās par migrācijas tēmu  ar jomas speciālistiem Latvijas pašvaldībās.

„Mācību programma patvēruma meklētājiem – ievadkurss par Latviju” tiek īstenota līguma Nr.5.1-15-32 ar Kultūras ministriju ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikāciju un sociālo mediju eksperte, tālr. 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Ievadkurss par Latviju patvēruma meklētājiem, 30.11.

2015.gada 30.novembrī uz biedrības "Patvērums "Drošā māja"" rīkoto pirmo no piecām šogad paredzētajām nodarbībām par Latviju bija ieradušies kopumā 40 patvēruma meklētāji no PMIC "Mucenieki", tai skaitā ģimenes ar bērniem. Mācības notika divās grupās (no rīta un pēcpusdienā) un to ietvaros dalībnieki apguva divas tēmas – “Vispārīga informācija par Latviju” un “Sociālās drošības tīkls Latvijā”. Informācija tika sniegta krievu, angļu, arābu un kurdu valodās. „Mācību programma patvēruma meklētājiem – ievadkurss par Latviju” tiek īstenots līguma Nr. 5.1-15-32 ar Kultūras ministriju ietvaros. Ievietots 30.11.2015.