Uzsākts projekts ar ASV Valsts departamenta atbalstu

Ievietots: 05.09.2023

                        

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” 2023. gada augustā uzsākusi īstenot jaunu projektu. Tā mērķis ir palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem iekļauties Latvijas sabiedrībā. Šis ir viens no projektiem, kam finansiālu atbalstu piešķīris ASV Valsts departaments.

Projekta nosaukums ir “Cilvēks paliek cilvēks”. Nosaukums labi raksturo ieceres būtību – mūsu cilvēciskās vajadzības pēc  iekļaušanās sabiedrībā, pēc draudzīga kontakta ir tieši tādas pašas arī tad, ja esam bēgļi vai citas apdraudētas grupas pārstāvji. Psihoemocionāls atbalsts ukraiņu bēgļiem ir viens no galvenajiem virzieniem projektā.

Jau notikuši divi pasākumi, kurā atbalstu saņēmuši  vairāk nekā 120 ukraiņu un viņu ģimenes.

Augusta sākumā, Dienvidkurzemes novadā norisinājās ģimeņu vasaras nometne, kurā trīs dienu garumā ukraiņi un latvieši iepazinās, sadraudzējās un kopā baudīja brīnišķīgas brīvdienas Latvijas dabā.

Savukārt, tuvojoties 1. septembrim, sākumskolēni  Rīgā un Liepājā saņēma skolas somas un latviešu valodas mācību palīglīdzekļus. Arī turpmāk Rīga un Liepāja būs divi projekta “Cilvēks paliek cilvēks” darbības centri.

Turpmāk, divarpus gadu garumā, plānoti daudz un dažādi pasākumi: atbalsta grupas sievietēm, svētku pasākumi bērniem, mācības (gan klātienes, gan attālinātas) speciālistiem, kas strādā ar bēgļiem, mācību materiālu sagatavošana, nākamvasar vēl viena ģimeņu nometne, publikācijas ar stāstiem par veiksmīgu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, vakariņas Latvijas ģimenēs, kad ukraiņu ģimenes ciemosies pie vietējām ģimenēm, un citi notikumi.

Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot ASV Valsts departamenta oficiālo nostāju.


Attēlos: "Patvēruma "Drošās mājas"" valdes locekle Gunta Vīksne un Kurzemes koordinatore Līga Krēsliņa ASV Mazo grantu programmas piešķīrumu paziņošanas ceremonijā Rīgas rātsnamā.