Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588

Vairāk kā 130 trešo valstu valstspiederīgie ar ģimenēm Salaspilī iepazina Latvijas dabu, kultūru un vēsturi

Ievietots: 20.05.2014

    

Spožu sauli, brīnišķīgu dabu, latvju dančus, kultūras un vēstures līkločus Salaspils Nacionālajā Botāniskajā dārzā un Daugavas muzejā Doles salā – sestdien, 19.maijā, iepazina un izbaudīja trešo valstu valstspiederīgie, kuri bija ieradušies ar trim ekskursiju autobusiem no Liepājas, Ozolniekiem, Stopiņiem, Olaines un Rīgas. Savās mājās - Salaspilī - viesus uzņēma salaspilieši – projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” latviešu valodas kursu dalībnieki.

Šī bija jau otrā Informatīvā diena* „Riču Raču”, ko projekta ietvaros organizēja nevalstiskās organizācijas „Patvērums „Drošā māja”” un „Sabiedriskais politikas centrs Providus”. Tās mērķis bija  informēt Latvijā dzīvojošos trešo valstu valstspiederīgos par tiem pieejamiem informatīvajiem integrācijas resursiem, iepazīstināt ar Latvijas kultūru un tradīcijām, kā arī veicināt latviešu valodas pielietošanu neformālā vidē.

Vairāk kā 130 pasākuma dalībniekiem bija iespēja ne tikai apmeklēt īpašu pavasara ziedu gadatirgu, bet arī iepazīties ar nacionālajām latviešu tautas dejām, rotaslietām un keramiku.  Nacionālā Botāniskā dārza direktora Andreja Svilāna kunga un viņa kolēģu virsvadībā dalībnieki devās ekskursijā pa vienu no lielākajiem Ziemeļaustrumeiropas dendrārijiem, kurā 126 ha platībā izvietotas bagātīgas augu kolekcijas – ap 14 tūkstošiem dažādības, t.sk. vairāk kā 4000 koku un krūmu, ap 1400 oranžēriju augu, vairākas krāšņumaugu šķirņu nacionālās kolekcijas un citas vērtības.

„Mēs Salaspilī esam ieradušās no Liepājas. Tā kā dažkārt dodamies pie radiem uz Baltkrieviju, ir nereti nācies braukt garām šai pilsētai. Taču vienmēr ir bijusi vēlēšanās Salaspilī iegriezties un iepazīties ar tās kultūru un vēsturi, tāpēc esam neizsakāmi priecīgas par šo iespēju apmeklēt Informatīvo dienu Botāniskajā dārzā un gūt tik daudz iespaidu! Milzīgs paldies šīs īpašās dienas organizatoriem – viss bija vienkārši lieliski! Mums izdevās visu saprast latviešu valodā un arī „patrenēties” runāt latviski ar brīvprātīgajiem jauniešiem un jauniegūtajiem draugiem!” emocionāli iespaidos dalījās baltkrievietes, kurām pasākuma gaitā izdevās visus negaidīti pārsteigt ar dziesmas „Dzintars mirdz baltajā liedagā” izpildījumu latviešu valodā. :)

Lai Informatīvās dienas dalībniekus iepazīstinātu ar likteņupi Daugavu, kā arī Salaspili un tās apkārtnes unikālo vēsturi, „Riču Raču” apmeklētāji devās uz Daugavas muzeju Doles salā. Šī muzeja krājums veidojies, pievēršot galveno uzmanību Daugavas un tās apkārtnes vēsturei, sākot ar pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā līdz pat mūsdienām. Vērtīgākās no vairāk kā 49 000 krājuma kolekciju vienībām ir zvejas rīku kolekcija, fotogrāfijas par Daugavas amatiem, pastkartes, etnogrāfiskie priekšmeti, kas liecina par iedzīvotāju dzīvesveidu Daugavas krastos.

Zinaīda no Rīgas stāsta: „Atcerēsimies šo dienu ilgi! Tik skaista diena, burvīgi cilvēki un iespēja baudīt Salaspils fantastisko dabu un kultūru! Ļoti lielu iespaidu atstāja muzejs, kurā uzzinājām par latviešu zvejnieku dzīvi, ikdienu un vēsturi. Liels paldies par sniegto viesmīlību! Mājās dodamies ar vēl lielāku piederības Latvijai sajūtu!”

Salaspils ir viena no sešām pilsētām, kurās kopš šā gada janvāra aktīvi norit integrācijas pasākumi trešo valstu valstspiederīgajiem. Projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros jau četrus mēnešus latviešu valodu un sarunvalodu apgūst arī Salaspilī dzīvojošie projekta tiešās mērķa grupas pārstāvji.

Lai veicinātu trešo valstu valstspiederīgo līdzdalību sabiedrības procesos un nodrošinātu pilnvērtīgu piekļuvi atbalsta, adaptācijas un integrācijas pakalpojumiem Latvijā, nevalstiskās organizācijas „Patvērums „Drošā māja”” un „Sabiedriskais politikas centrs PROVIDUS” jau kopš šā gada janvāra organizē dažādus integrācijas pasākumus Rīgā, Ozolniekos, Olainē, Salaspilī, Stopiņos un Liepājā, kuros iesaistīti vairāk nekā 200 trešo valstu valstspiederīgie un Latvijas iedzīvotāji. 

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

*5.aprīlī Informatīvā diena „Riču Raču” noritēja Ozolniekos. 

Informāciju sagatavoja: 

Rasa Saliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

(+371) 22026355, rasa.salina@gmail.com

Informatīvā diena "Riču Raču" Salaspilī

17.05.2014. Lai informētu Latvijā dzīvojošos trešo valstu valstspiederīgos par tiem pieejamiem informatīvajiem integrācijas resursiem, kā arī iepazīstinātu ar Latvijas kultūru un tradīcijām, šā gada 17. maijā „Patvērums „Drošā māja”” komanda Salaspilī rīkoja Informatīvo dienu „Riču Raču”. Nacionālajā Botāniskajā dārzā klātesošie baudīja gan latvju dančus, gan iepazina brīnišķīgu dabu lieliskā domubiedru gaisotnē! Savukārt, lai dalībniekus iepazīstinātu ar likteņupi Daugavu, kā arī Salaspili un tās apkārtnes unikālo vēsturi, pabijām arī Daugavas muzejā Doles salā! Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība. Projekta "Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2" īstenošana tiek līdzfinansēta 75% no Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un 25% no valsts budžeta līdzekļiem. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".