lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Vakariņas Latvijas ģimenē: Daugavpils

Ievietots: 19.12.2023

Sniegotā vakarā kādās Daugavpils mājās notika ceturtās vakariņas Latvijas ģimenē. Vakariņas – tas ir viens no pasākumiem projektā “Cilvēks paliek cilvēks”. Ciemos pie latviešiem dodas ukraiņi, kuri šobrīd apmetušies Latvijā.

Šoreiz ciemiņus uzņem daugavpiliete Ieva, bet ciemos dodas Oksana ar meitiņu Annu. 

Oksana Daugavpilī ieradusies no Viņņicas. Brīžiem dzimtene un tur palikušie tuvinieki tik ļoti pievelk, ka reiz Oksana nolēmusi braukt uz Ukrainu. Taču tieši izbraukšanas rītā pienāca ziņas par īpaši intensīviem uzlidojumiem… Autobuss aizbrauca bez Oksanas un Annas…

Tā nu Daugavpils aizvien vairāk kļūst par mājām. Oksana strādā savā profesijā par farmaceiti-konsultanti, apgūst latviešu valodu. Anna mācās pirmajā klasē.

Ieva ar ģimeni Daugavpilī dzīvo dažus gadus un saka, ka ir iejutusies, viņai šeit patīk. Ieva ir iesaistījusies biedrības “Cita Daugavpils” aktivitātēs, jau pirms kāda laika organizēti kopābūšanas vakari iebraucējiem no Ukrainas. Tā ka iespēja uzņemt ciemiņus savās mājās ir loģisks turpinājums atvērtībai un draudzīgumam, ar kādu Ieva un viņas ģimene skatās pasaulē.

Vakars bija mājīgs, mierinošs un iedvesmojošs. Garšīgas pankūkas – un arī interesanta darbošanās. Ieva sarūpējusi mālus un darbarīkus, un ierāda ciemiņiem, kā veidot figūriņas. Tas ļoti patīk Annai! Viņa izveido putnu, kurš varbūt ir zvirbulis, bet varbūt – brīnumputns.

Kad ciemošanās jau tuvojas beigām, mājās pārnāk arī Ievas dēls Jēkabs. Viņš trenējas hokejā, tāpēc mājās varēja būt tikai pēc treniņa. Tomēr paspēja iepazīties ar Oksanu  un Annu, un kopā nofotografēties.

Paldies Ievai un visai viņas ģimenei – arī tiem ģimenes locekļiem, kas šoreiz nebija mājās. Viņi visi kopā veidojuši to māju atmosfēru, kas ļauj siltumu un draudzīgumu sniegt citiem.

Paldies Oksanai un Annai – par drosmi iesaistīties pasākumā, par to, ka viņas nu jau ir daļa no Latvijas.

Paldies “Patvēruma “Drošās mājas”” Daugavpils koordinatorei Ilze Čāmanei par vakariņu organizēšanu.

“Vakariņas Latvijas ģimenē” ir viens no pasākumiem projektā “Cilvēks paliek cilvēks”, kuru biedrība “Patvērums “Drošā māja”” īsteno ar ASV Valsts departamenta finansiālu atbalstu.

Vakariņas Daugavpilī: pie Ievas ciemojas Oksana un Anna