lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Veiksmīgi norisinājusies sociālās uzņēmējdarbības darbnīca jauniešiem

Ievietots: 20.10.2023

2023. gada 14. un 15. oktobrī norisinājās pasākums "VIVID VISION: Jauniešu sociālās uzņēmējdarbības darbnīca". Darbnīca, kas notika biedrības "Patvērums "Drošā Māja"" telpās Rīgā, atstāja paliekošu iespaidu uz tās dalībniekiem.

Šis pasākums bija daļa no Sociālās uzņēmējdarbības nedēļas Latvijā, kurā tika atzīmēta sociālā inovācija un ietekme.  Tas tika veidots, lai dalībniekiem sniegtu zināšanas, prasmes un iedvesmu, uzsākot sociālo uzņēmējdarbību vai tikai domājot par tās uzsākšanu.

Interaktīvās darbnīcās, lekcijās un aizraujošās diskusijās ar pieredzējušiem sociālajiem uzņēmējiem, dalībnieki ieguva dziļāku izpratni par to, kā izmantot savas idejas ilgtspējīgai ietekmei sabiedrībā. Eksperti virzīja jauniešus uz ideju ģenerēšanu, projektu plānošanu un efektīvas prezentācijas mākslu, lai viņi informētu citus par savu iniciatīvu vērtību. Tāpat dalībnieki iedziļinājās projektu izstrādes praktiskajos aspektos, tostarp finansēšanas stratēģijās, budžeta veidošanas pamatos un sociālās uzņēmējdarbības ietekmes mērīšanā.

Seminārā piedalījās izcili nozares eksperti:

  • Vita Brakovska, biedrības ZINIS direktore, biznesa trenere.
  • Dace Indrika, sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Latvijā.
  • Reinis Budriķis, Inovāciju vadības konsultants un eksperts finanšu instrumentu piesaistē.
  • Ieva Zemīte, studijas Glass Point līdzīpašniece un Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore.
  • Cēzars Toress, sociālā uzņēmuma Saule veidotājs.
  • Ilvita Švāne ar lekciju  “Iedvesmojoši stāsti par sociālo uzņēmējdarbību”.

VIVID VISION izdevās dalībniekiem sniegt praktiskas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, uzsākot sociālo uzņēmējdarbību. Šīs darbnīcas rezultātā veidojas jauna sociāli apzinīgu uzņēmēju paaudze, kas gatava dot ieguldījumu pozitīvās pārmaiņās sabiedrībā. Klātesošie pasākumu atstāja ar konkrētiem plāniem un idejām par to, kā efektīvi prezentēt savas iniciatīvas, tādējādi palielinot potenciālu piesaistīt finansējumu un atbalstu saviem projektiem.

Darbnīcu organizēja “Patvērums “Drošā māja”” ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.