lv
LatvijaDrošā mājadažādiem cilvēkiem
Uzticības tālrunis cilvēku tirdzniecības gadījumos: +371 28612120

Vieslekcija Rīgas Angļu ģimnāzijā

Ievietots: 30.05.2023

              

Šodien Rīgas Angļu ģimnāzijā viesojās biedrības “Patvērums “Drošā māja”” speciālistes: juriste Gita Miruškina un sociālā darbiniece Ilze Norvaiša. Gitas un Ilzes vizītes mērķis bija runāt par cilvēku tirdzniecību – kā šo noziegumu atpazīt, un kā jaunietim neiekrist cilvēku tirdzniecības tīklos.

Kopā ar skolēniem tika izspēlēta situācija par meiteni Dārtu, kura Instagram uzduras vilinošam piedāvājumam par darbu ārzemēs. Dārtas lomā pievienojās viena no skolniecēm, bet pārējie jaunieši izteica savus viedokļus un minējumus par to, kādiem cilvēku tirdzniecības riskiem varētu būt pakļauta stāsta varone. Risinājās spraiga, interesanta diskusija par cilvēku tirdzniecības cēloņiem, par līdzcilvēku atbildību un par to, kāpēc šo nozieguma veidu ir grūti atklāt.

Paldies Angļu ģimnāzijai par sadarbību! Informētība un izglītotība par riska situācijām ir svarīga gan pašiem jauniešiem, gan mums visiem kā sabiedrībai kopumā.

Ikviens, kas saskaras ar situāciju, kur ir aizdomas par cilvēku tirdzniecību, aicināts zvanīt uz “Patvēruma “Drošās mājas”” diennakts tālruni +371 28612120.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.